piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dowody i meldunek na Szkolnej

Dowody i meldunek na Szkolnej - Budynek przy ul. Szkolnej
Budynek przy ul. Szkolnej 

W wyremontowanych, wygodnych i przestronnych pomieszczeniach mieszkańcy Turku będą teraz załatwiać sprawy związane z dowodami osobistymi i meldunkiem. Od wczoraj zajmujące się tym komórki Urzędu Miejskiego przyjmują interesantów w budynku przy ul. Szkolnej.

Przeprowadzka, z uwagi na pokaźne archiwa obu komórek, była nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Przygotowania do niej zajęły kilka tygodni, dzięki czemu udało się dokonać zmian tak, by turkowianie nie odczuli uciążliwości z nimi związanych.

reklama

Na Szkolną przeniesiono ewidencję ludności i biuro dowodów osobistych. Po te ostatnie trzeba wejść na piętro, meldunek zaś załatwimy na parterze budynku w głębi podwórza. Wszystkie pomieszczenia wyremontowano i dobrze przygotowano do pełnienia nowej roli.

Wcześniej w budynku przy ul. Szkolnej siedzibę znalazły Wydział Gospodarki Mieszkaniowej oraz Urząd Stanu Cywilnego. Obecna przeprowadzka ma na celu koncentrację w jednym miejscu pokrewnych jednostek organizacyjnych Urzędu. Na przykład osoba, która zmieniła stan cywilny czy miejsce zamieszkania, wszystkie wymagane czynności załatwi teraz w jednym budynku. W ten sposób turkowski magistrat przygotował się do planowanych przez ustawodawcę zmian zakładających włączenie spraw związanych z obowiązkiem meldunkowym i dowodami osobistymi w zakres obowiązków Urzędu Stanu Cywilnego – powiedział Andrzej Drzewiecki, sekretarz Miasta.

Przypomnijmy, że budynek przy ul. Szkolnej miasto przejęło w zeszłym roku. Wcześniej przez lata siedzibę miała tam turkowska Wojskowa Komenda Uzupełnień.

reklama

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Jak znaleźć biuro do wynajęcia?

Jak znaleźć biuro do wynajęcia?

29 st.
Fakty o radnych Towarzystwa Samorządowego w Turku

Fakty o radnych Towarzystwa Samorządowego w Turku

12-01-2018
Wideo: Otwarcie biura posła Bartosika

Wideo: Otwarcie biura posła Bartosika

05-01-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama