sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Fakty o radnych Towarzystwa Samorządowego w Turku

Fakty o radnych Towarzystwa Samorządowego w Turku - foto: md, aw
foto: md, aw 

W opozycji są od 3 lat. A są tam, bo turkowianie mieli dosyć ich rządów. Kiedy po pierwszej turze wyborów dostali łupnia, skupili się nie na wizji miasta, lecz na dyskredytowaniu swojego przeciwnika. Jeszcze w 2013 r. ich lider głosił, że jesteśmy przygotowani na koniec ery energetyczno-węglowej, a ciepło będzie wciąż dostarczane przez elektrownię. Dziś wiemy, jak zakończyły się te przewidywania. Jednak oni sami myślą, że ich stare pomysły na Turek się sprawdzą. Mowa o radnych Towarzystwa Samorządowego w Turku. Politykach, którzy zdaje się zupełnie nie wyciągnęli wniosków po wyborczej porażce w 2014 r.

1. Uparcie chcą sprzedawać mienie wspólne

W Turku brakuje mieszkań dla wielu rodzin. Turkowianie, których na to stać, wyprowadzają się do sąsiednich gmin, gdzie cena gruntu jest niższa niż w Turku. Inni płacą za wynajem, cieśnią się u rodziny, albo emigrują. Tak tracimy mieszkańców, podatników. Tymczasem TS krytykuje budowę mieszkań czynszowych, cały czas uważając, że najlepszym pomysłem na politykę mieszkaniową jest sprzedaż zasobów komunalnych miasta. Jaki w tym sens?

reklama

Jakby tego było mało Towarzystwo Samorządowe nadal uważa, że sprzedaż gruntów miejskich, szczególnie tych leżących w atrakcyjnych częściach miasta, to dobre rozwiązanie. Ja natomiast pytam się, czy wszystko musimy przeliczać na pieniądze? Przecież samorząd to nie przedsiębiorstwo, a priorytetem powinny być zawsze potrzeby mieszkańców, a nie chęć zysku.

2. Nie mają czasu na spełnianie obowiązków radnych, bo pracują

Na ostatnie sesji miejskiej wyszło na jaw, że radny Groblica usprawiedliwia swe nieobecności obowiązkami służbowymi, choć prawo nakazuje pracodawcy zwolnić radnego, nie płacąc mu za ten czas. Radni TS chcą pracować oraz otrzymywać dietę (rekompensatę za pełnienie obowiązków radnego w godzinach pracy). Dla pobierającego dietę radnego Zańko (TS) logicznym jest, że jego praca społeczna (tak powiedział) powinna odbywać się w godzinach późniejszych, czyli po pracy. Ponadto skandaliczne jest to, że przewodniczący rady usprawiedliwia takich radnych!

3. Sprzeciwiać się we wszystkim

Radni TS w Radzie Miejskiej Turku sprzeciwiają się już chyba wszystkim pomysłom burmistrza Romualda Antosika. Robią to, bo nie mają własnego pomysłu na miasto Turek. Obawiam się, że nigdy takiego nie mieli. Mogą co najwyżej odgrzewać pomysły z lat poprzednich: sprzedaż gruntów miejskich, sprzedaż mieszkań komunalnych. Ich lider otwarcie mówił o tym, że miasto nadal będzie ogrzewane przez elektrownię. W jaki więc sposób TS mógł przygotować nasze miasto, na koniec elektrowni oraz kopalni w Turku? Odpowiedzcie Państwo sobie sami.

reklama

Prawda o Turku burmistrza Romualda Antosika jest taka, że nie ma w nim miejsca na polityczne wybryki grupki ludzi odsuniętych od władzy. Miasto funkcjonuje pomimo ich ciągłych lamentów, stanowisk i oświadczeń. I właśnie to jest największym problemem radnych TS. Że dawno już stracili swoją wiarygodność w oczach mieszkańców.

Andrzej Drzewiecki

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019
Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW...

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa...

08-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama