niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Oddaj krew w ZST

Oddaj krew w ZST - Źródło: sxc.hu / Marzena Osuchowicz
Źródło: sxc.hu / Marzena Osuchowicz 

Choć medycyna wciąż się rozwija, to nieustannie podzielenie się z innymi ludźmi płynem, który krąży w naszych żyłach, może komuś uratować zdrowie i życie. Okazja do wzięcia udziału w akcji honorowego krwiodawstwa nadarzy się już w najbliższy piątek, a wydarzenia gościć będzie Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Jak informuje Jerzy Gomoliszewski - nauczyciel ZST odpowiedzialny za akcję, mogą w niej wziąć udział nie tylko Honorowi Krwiodawcy, ale też osoby pragnące po raz pierwszy zdecydować się na tego typu działanie. Krew w dniu 28 września pobierana będzie w  budynku „C” Zespołu Szkół Technicznych (ul. Milewskiego 3). Piątkowa  rejestracja dawców potrwa w godz.  8.00 – 10.00, z kolei akcja poboru prowadzona będzie aż do ostatniego dawcy. Krwiodawcom w dniu poboru przysługuje zwolnienie z pracy lub nauki.

reklama

Aby w piątek oddać krew, należy mieć ze sobą dokument tożsamości, ukończone 18 lat, być w ogólnym dobrym stanie zdrowia i spożyć wcześniej śniadanie. – Serdecznie zachęcamy do aktu dobrej woli, gestu mogącego uratować życie ludzkie – mówi Jerzy Gomoliszewski, zachęcając wszystkich jeszcze niezdecydowanych, także w imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.

Opracował:AW

Podobne artykuły

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór...

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór krwi z...

30 maj.
Wielka akcja poboru krwi z SHDK Górnik. I Ty...

Wielka akcja poboru krwi z SHDK Górnik. I Ty zostań...

30 maj.
Oddaj krew ze strażakami już w tę niedzielę....

Oddaj krew ze strażakami już w tę niedzielę. Klub...

7 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama