środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Oddaj krew w ZST

Oddaj krew w ZST - Źródło: sxc.hu / Marzena Osuchowicz
Źródło: sxc.hu / Marzena Osuchowicz 

Choć medycyna wciąż się rozwija, to nieustannie podzielenie się z innymi ludźmi płynem, który krąży w naszych żyłach, może komuś uratować zdrowie i życie. Okazja do wzięcia udziału w akcji honorowego krwiodawstwa nadarzy się już w najbliższy piątek, a wydarzenia gościć będzie Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Jak informuje Jerzy Gomoliszewski - nauczyciel ZST odpowiedzialny za akcję, mogą w niej wziąć udział nie tylko Honorowi Krwiodawcy, ale też osoby pragnące po raz pierwszy zdecydować się na tego typu działanie. Krew w dniu 28 września pobierana będzie w  budynku „C” Zespołu Szkół Technicznych (ul. Milewskiego 3). Piątkowa  rejestracja dawców potrwa w godz.  8.00 – 10.00, z kolei akcja poboru prowadzona będzie aż do ostatniego dawcy. Krwiodawcom w dniu poboru przysługuje zwolnienie z pracy lub nauki.

reklama

Aby w piątek oddać krew, należy mieć ze sobą dokument tożsamości, ukończone 18 lat, być w ogólnym dobrym stanie zdrowia i spożyć wcześniej śniadanie. – Serdecznie zachęcamy do aktu dobrej woli, gestu mogącego uratować życie ludzkie – mówi Jerzy Gomoliszewski, zachęcając wszystkich jeszcze niezdecydowanych, także w imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.

Opracował:AW

Podobne artykuły

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o...

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

31 lip.
Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może...

Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może podarować...

18 lip.
Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama