wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nordic walking krok po kroku

Nordic walking krok po kroku
 

Z kijkiem do dam - któż mógł odważyć się na taki czyn!? Działania tego podjął się filar portalu Turek.net.pl - Marcin Derucki, a rzecz jasna nie chodziło o żaden chuligański wybryk, lecz zwyczajne przybliżenie idei nordic walking uczestniczkom Strefy Rozwoju Kobiety.

Spotkania w ramach Strefy Rozwoju Kobiety trwają od września 2012 r. do czerwca 2013 r. i odbywają się raz w miesiącu (we wtorki, ul. Kolska 30 - I piętro). Zainteresowane panie swego czasu miały szansę skorzystać ze specjalistycznej wiedzy Jakuba Antczaka, dietetyka medycznego i instruktora sportu, a we wtorek 9 października dowiedziały się, jak skutecznie „chodzić z kijkami".

reklama

Ciężar przedstawienia założeń marszu nordyckiego w pigułce wziął na swe barki Marcin Derucki, posiadający stosowne instruktorskie uprawnienia. Gość spotkania zajął się m.in. nakreśleniem genezy tej - coraz popularniejszej - formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Ta narodziła się w odległej i mroźniej Finlandii, gdzie wspomaganie się kijami podczas marszu należy do tradycji, pochodzącej z czasów bardzo odległych. Pierwsze kroki w kierunku opracowania tego sportu poczynili fińscy biatloniści, kiedy to w latach siedemdziesiątych XX wieku postanowili odnaleźć sposób na efektywny trening w okresie bezśnieżnym. Prowadzący zajęcia nie tylko rzucił nieco światła na historię nordic walkingu, ale też udzielił uczestniczkom spotkania w ramach Strefy Rozwoju Kobiety rad dotyczących doboru kijków. Marcin Derucki wskazał, iż na rynku istnieje ogromny wybór różnego rodzaju kijków do nordic walking, ale warto darować sobie zakup sprzętu marki „supermarket”, a raczej zaopatrzyć się w kijki o stałej długości, dopasowane do naszego wzrostu, najlepiej wykonane z aluminium lub aluminium z dodatkiem włókien węglowych.

We wtorkowe popołudnie wszystkie zainteresowanie panie nie tylko mogły się przekonać, jakie zalety niesie z sobą ten rodzaj sportu, ale także zostały zapoznane z metodologią nauki „marszu nordyckiego”, pozwalającą opanować np. umiejętność podstawowego kroku nordic walking. Tak zdobytą wiedzę już niebawem będzie można wykorzystać w praktyce. Marcin Derucki zachęca wszystkie panie do udziału w przemarszu tutorialnym, który odbędzie się w sobotę 13 października na terenie Zdrojek Lewych (początek – godz. 12:00).

Strefę Rozwoju Kobiety wspiera patronatem medialnym portal Turek.net.pl. Pełen harmonogram spotkań można znaleźć na stronie www.strefa.turek.net.pl.

AW

2
3

Podobne artykuły

Turek pozamiatany. Wiosenne porządki czas zacząć!

Turek pozamiatany. Wiosenne porządki czas zacząć!

10 mrz.
Włam do sklepu na Kolskiej. Złodzieje ukradli...

Włam do sklepu na Kolskiej. Złodzieje ukradli...

4 lt.
Nocny karambol na Kolskiej. Kierowcy trzeźwi,...

Nocny karambol na Kolskiej. Kierowcy trzeźwi,...

30-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama