środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wsparli uczniów z rodzin niezamożnych

Wsparli uczniów z rodzin niezamożnych
 

Jesień to w wielu domach okres szczególnie trudny pod względem finansowym, kiedy to konieczność wyposażenia dzieci do kontynuowania nauki w nowym roku szkolnym powoduje dotkliwą pustkę w portfelach. W miniony poniedziałek w Domu Strażaka odbyło się spotkanie zorganizowane przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Turkowskie Stowarzyszenie Młodych, dzięki któremu dla części turkowskich rodzin zakup brakujących książek i innych przyborów będzie nieco łatwiejszy.

Pomoc finansowa została skierowana do 25 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, pochodzącym z rodzin potrzebujących wsparcia. O tym, skąd pochodzą fundusze, które docelowo mają ułatwić zakup brakujących podręczników i pomocy naukowych, mówiła zebranym w sali  Domu Strażaka w Turku Anita Dzieciątkowska-Pieścik. Radna powiatowa przypomniała, iż w naszym mieście z okazji Święta Pracy czyli 1-Maja odbywa się  festyn – organizowany przez SLD, TSM i lokalne struktury Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych – w czasie którego turkowianie chętnie korzystają z okazji wzięcia udziału w loterii fantowej. Jak zauważyła  Anita Dzieciątkowska-Pieścik, w tym roku osoby odpowiedzialne za akcję doszły do wniosku, że praktyczniejszym rozwiązaniem będzie przekazanie dzieciom i ich rodzinom wsparcia finansowego, zamiast zakupu artykułów szkolnych. Pozwala to rodzicom samodzielnie decydować o formie wykorzystania udzielonego wsparcia.

reklama

Głos w czasie poniedziałkowego wydarzenia zabrał także Marian Mirosław Marczewski. Lokalny lider SLD mówił o tym, że zdaje sobie sprawę z tego, jak kosztownym wydatkiem jest w dzisiejszych czasach zapewnienie dziecku szkolnej wyprawki, dlatego też m.in. członkom SLD miło jest pomóc w jakimś stopniu w realizacji tego typu działania. Radny miejski z pokaźnym wyprzedzeniem zaprosił dzieci i młodzież do wzięcia udziału w przyszłorocznej loterii i pojawienia się wraz z rodzinami w okolicach klubu "Barbórka".

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, młodzi obdarowani mogli jeszcze – na spokojnie – skosztować rozmaitych smakołyków, przygotowanych dla nich na tę okazję. – To wszystko z tych stołów ma znikać – o tym, by po ciastkach i owocach nie pozostał nawet ślad przypominał Marian Mirosław Marczewski.

AW

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Europejski Kongres Kobiet...

Listy do redakcji: Europejski Kongres Kobiet "Robimy...

27 paźd.
Kurtka przejściowa dla dziewczynki: jak wybrać...

Kurtka przejściowa dla dziewczynki: jak wybrać...

6 paźd.
Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres...

Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres powiatowy...

6 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama