niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Wsparli uczniów z rodzin niezamożnych

Wsparli uczniów z rodzin niezamożnych
 

Jesień to w wielu domach okres szczególnie trudny pod względem finansowym, kiedy to konieczność wyposażenia dzieci do kontynuowania nauki w nowym roku szkolnym powoduje dotkliwą pustkę w portfelach. W miniony poniedziałek w Domu Strażaka odbyło się spotkanie zorganizowane przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Turkowskie Stowarzyszenie Młodych, dzięki któremu dla części turkowskich rodzin zakup brakujących książek i innych przyborów będzie nieco łatwiejszy.

Pomoc finansowa została skierowana do 25 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, pochodzącym z rodzin potrzebujących wsparcia. O tym, skąd pochodzą fundusze, które docelowo mają ułatwić zakup brakujących podręczników i pomocy naukowych, mówiła zebranym w sali  Domu Strażaka w Turku Anita Dzieciątkowska-Pieścik. Radna powiatowa przypomniała, iż w naszym mieście z okazji Święta Pracy czyli 1-Maja odbywa się  festyn – organizowany przez SLD, TSM i lokalne struktury Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych – w czasie którego turkowianie chętnie korzystają z okazji wzięcia udziału w loterii fantowej. Jak zauważyła  Anita Dzieciątkowska-Pieścik, w tym roku osoby odpowiedzialne za akcję doszły do wniosku, że praktyczniejszym rozwiązaniem będzie przekazanie dzieciom i ich rodzinom wsparcia finansowego, zamiast zakupu artykułów szkolnych. Pozwala to rodzicom samodzielnie decydować o formie wykorzystania udzielonego wsparcia.

reklama

Głos w czasie poniedziałkowego wydarzenia zabrał także Marian Mirosław Marczewski. Lokalny lider SLD mówił o tym, że zdaje sobie sprawę z tego, jak kosztownym wydatkiem jest w dzisiejszych czasach zapewnienie dziecku szkolnej wyprawki, dlatego też m.in. członkom SLD miło jest pomóc w jakimś stopniu w realizacji tego typu działania. Radny miejski z pokaźnym wyprzedzeniem zaprosił dzieci i młodzież do wzięcia udziału w przyszłorocznej loterii i pojawienia się wraz z rodzinami w okolicach klubu "Barbórka".

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, młodzi obdarowani mogli jeszcze – na spokojnie – skosztować rozmaitych smakołyków, przygotowanych dla nich na tę okazję. – To wszystko z tych stołów ma znikać – o tym, by po ciastkach i owocach nie pozostał nawet ślad przypominał Marian Mirosław Marczewski.

AW

Podobne artykuły

Jesienne warsztaty przedszkolaków od Misia Uszatka

Jesienne warsztaty przedszkolaków od Misia Uszatka

18-10-2019
A. Burszewski: Jesień, ach to Ty

A. Burszewski: Jesień, ach to Ty

26-09-2018
Marczewski: PiS demoluje i hańbi. Seńko i...

Marczewski: PiS demoluje i hańbi. Seńko i Antosik...

22-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama