poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Wideo: Muzyczna uczta z gwiazdą jazzu

Wideo: Muzyczna uczta z gwiazdą jazzu
 

Pop, rock, dance – by posłuchać tego typu muzyki wystarczy np. włączyć radio, ale „zasmakować” jazzu jest już nieco trudniej. Tym większą gratką dla mieszkańców Turku i okolic był niedzielny koncert Big Bandu Miasta i Powiatu Turkowskiego z Grażyną Łobaszewską, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

Wspólne, podnoszące umiejętności muzykowanie instrumentalistów i wokalistów – to wszystko działo się w Turku w dniach 14-18 listopada, a wszystko to za sprawą II Warsztatów Jazzowych Jazz Tur 2012. Impreza na swój sposób zaspokajała lokalny głód jazzu, jednocześnie wzmagając apetyty słuchaczy -  w Pubie 69 w minioną środę i piątek dwukrotnie odbyło się Jam Session. Było to jednak preludium do niedzielnej imprezy. Wtedy to na zakończenie cyklu zajęć odbył się koncert z udziałem Grażyny Łobaszewskiej - wokalistki i kompozytorki, mającej na swym koncie kilkanaście albumów oraz takie przeboje, jak "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy".

reklama

Na dobry początek turkowskiej publiczności zaprezentował się zespól KMT, a następnie na scenie "zameldowali się" muzycy Big Bandu Miasta i Powiatu Turkowskiego, którym towarzyszyli wykładowcy zakończonych już warsztatów. W dalszej części koncertu wydarzyło się to, na co czekali wszyscy zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej melomani, którzy mogli wysłuchać nowych utworów  Grażyny Łobaszewskiej, a także doskonale znanych przebojów w aranżacjach rodzimego Big Bandu.

AW
Foto:MD
Wideo:KĆ

Podobne artykuły

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

7 mrz.
To był koncert pełen świątecznej magii!

To był koncert pełen świątecznej magii!

15-12-2019
Rusza rekrutacja na nowy rok akademicki...

Rusza rekrutacja na nowy rok akademicki Turkowskiego...

20-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama