Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Seniorzy "śmigają" w Internecie

Seniorzy
 

O tym, że myszka komputerowa nie gryzie a nowe technologie mogą być całkiem przydatne w codziennym życiu przekonali się seniorzy, którzy wzięli udział w szkoleniu komputerowym zorganizowanym w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Bezpłatne zaajęcia wprowadzające grupę 50+ w świat komputerów odbyły się w ramach projektu „Internet bez granic”.

Dwie grupy ciekawych nowych technologii seniorów wzięły udział w szkoleniu komputerowym, jakie odbyło się w turkowskiej bibliotece publicznej. W trakcie kilkugodzinnych zajęć uczyli się zarówno podstawowych czynności, takich jak włączanie komputera, obsługa myszki i klawiatury po te bardziej skomplikowane – szukanie informacji na lokalnych portalach, porównywanie cen czy tez pisanie i wysyłanie e-maili.

reklama

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Internet bez granic” zorganizowanego przez firmę Orange, które zapewniła fachowców oraz niezbędny do odbycia szkoleń sprzęt. Głównym celem inicjatywy było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Turkowska biblioteka była jedną z 67 placówek, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie.

„Internet bez granic” to nie jedyny program realizowany przez firmę Orange, do którego dołączyła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku. Placówka regularnie bierze także udział w akcji Akademia Orange dla bibliotek, dzięki której ma zapewniony dostęp do bezpłatnego Internetu.

ED

Podobne artykuły

Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

11 mrz.
Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11-04-2020
Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny!...

Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie...

04-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama