środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

18°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Ruch Palikota apeluje o niskie opłaty za odpady

Ruch Palikota apeluje o niskie opłaty za odpady - Źródło: sxc.hu / Kriss Szkurlatowski
Źródło: sxc.hu / Kriss Szkurlatowski 

Wprowadzenie nowego systemu gospodarki śmieciami spędza sen z powiek wielu samorządowcom i włodarzom, a biernie całemu zamieszaniu bynajmniej nie przyglądają się "palikotowcy". Przykładowo w naszym mieście Ruch Palikota wystosował specjalne pismo, które jest apelem o rozsądek podczas przyjmowania form i stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Turku, skierowanym do radnych ze wszystkich partii i stowarzyszeń oraz osób niezależnych. "Władze Miasta Turku z Burmistrzem na czele wykazały się brakiem dbałości o mieszkańców oraz brakiem chęci szukania optymalnych rozwiązań" – we wspomnianym piśmie padają także mocne słowa.

Adresatem wspominanego dokumentu jest przewodniczący Rady Miejskiej Turku – Marek Pańczyk. W liście wystosowanym przez Hieronima Powązkę czytamy, że "propozycja aby naliczanie opłaty za odpady komunalne następowało na podstawie ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe jest propozycją sprawiedliwą". Wysokość stawek miesięcznych za gospodarowanie odpadami komunalnymi musi być jednak rozsądna. Członkowie lokalnych struktur Ruchu Palikota za takie uznają opłaty, które nie przekraczałyby odpowiednio 7 zł z VAT od osoby w przypadku selektywnej segregacji odpadów (czyli „odpady suche”) i 10 zł z VAT od osoby, gdy odpady nie są selektywnie zbierane (czyli „odpady mokre”).

reklama

"Decyzja Państwa Radnych musi iść w kierunku dobra wszystkich mieszkańców, osób często już teraz nie mających pieniędzy na bieżące wydatki, które nie mają pracy i ledwo wiążą koniec z końcem. W regionalnych mediach i spotkaniach politycznych społeczeństwo otrzymuje tylko wyrywkowe informacje o kilkuset procentowych kwotach podwyżki z tytułu odprowadzania odpadów komunalnych przez każdego mieszkańca miasta Turku. (…) Apelujemy do Państwa - Radnych Miasta Turku o dbałość o Waszych Wyborców, mieszkańców Miasta Turku." – czytamy w piśmie, pod którym podpisał się przewodniczący Zarządu Okręgu nr 37 Ruchu Palikota.

Jak informuje Hieronim Powązka, podobne zapytania i apele Ruch Palikota wystosuje do wszystkich radnych gmin naszego regionu.

Opracował:AW

Podobne artykuły

Trzy dni szczepień bez konieczności...

Trzy dni szczepień bez konieczności rejestracji....

5 lip.
Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do...

Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do...

22-10-2020
Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w...

Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w Tokarach

22-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama