Bożonarodzeniowy Jarmark w Dobrej! Jedzonko, występy, stragany. Przybywajcie!

sobota 10 grudnia 2022

Danieli, Bohdana, Julii

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kwiaty i nagrody dla wolontariuszek

Kwiaty i nagrody dla wolontariuszek
 

W środę obchodziliśmy - także w Turku - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, więc nadarzyła się doskonała okazja do tego, by rozstrzygnąć konkurs na "Wolontariusza roku". Tym razem na laury uznania zasłużyły panie Agnieszka Łapka i Jadwiga Mariola Jankowska.

Uroczystość odbyła się w środowe popołudnie w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych przy ul. Kaliskiej. Rywalizacja (o ile "bój" na szlachetne uczynki można nazwać rywalizacją) o tytuł "Wolontariusza roku" odbyła się w naszym mieście już po raz szósty, a swym patronatem działanie obejmuje sam burmistrz. Celem działania było nagrodzenie osób, które poświęcają się działalności dobroczynnej, pracują bez wynagrodzenia na rzecz mieszkańców Turku itp. – Wolontariusz to z łaciny „chętny” albo „ochotny”. W tłumaczeniu bezpośrednim wolontariusz to ten, kto za darmo niesie pomoc innym, tym, którzy potrzebują tej pomocy. Świat jest piękny, są piękni ludzie, są jednak osoby, które potrzebują wsparcia. Są tacy, którzy urodzili się z rozmaitymi wadami, są tacy, których los dotknął, są po wypadkach. Inni czasem są nieporadni, pomagać trzeba też tym, którzy dopiero dorastają. W tym miejscu nie ma właściwie słów, które można by powiedzieć, żeby wam podziękować za to, co robicie. (…) Gdy się pomaga, działa dla innych, człowiek ubogaca również swój charakter. Takie ubogacenie sprawia też, że później potrafimy bardziej i piękniej kochać, swoich przyjaciół, bliskich, otoczenie – mówił do uczestników spotkania Zdzisław Czapla.

reklama

Po złożeniu życzeń i podziękowań wszystkim ludziom dobrej woli przyszedł czas na rozstrzygniecie konkursu. Jak wskazują Organizatorzy, kandydatów do miana "Wolontariusza roku" do dnia 23 listopada mogły zgłaszać rozmaite instytucje, stowarzyszenia i fundacje, jak również osoby publiczne. Gwoli ścisłości należy dodać, iż tym razem kapitule zaproponowano kandydatury jedynie dwóch osób. Ostatecznie okazało się, że zaszczytny tytuł otrzymały ex aequo Agnieszka Łapka i Jadwiga Mariola Jankowska. Wolontariuszkom przekazano kwiaty, nagrody finansowe oraz karnety do groty solnej.

Agnieszka Łapka to nauczycielka ZSO w Turku, a jej kandydaturę zgłosiło Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Pani Agnieszka w mijającym roku pomagała w organizacji takich imprez i wydarzeń, jak finał WOŚP, akcje "Podziel się Posiłkiem" i "Pogotowie św. Mikołaja". Nagrodzona jest również liderem zespołu uczestniczącego w projekcie "Szlachetna paczka". Z kolei Jadwiga Mariola Jankowska pomaga w prowadzeniu zajęć plastycznych w Młodzieżowym Klubie Kultury, poświęciła także swój czas na opracowanie tomiku poezji z VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego, wspierała organizację takich imprez, jak Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, finał WOŚP, Powitanie Lata, Sztuka na Ulicy itp. Kandydaturę Jadwigi Marioli Jankowskiej zgłosiło Stowarzyszenie "Przystań".

Środowe wydarzenie zakończyło wspólne skosztowanie tortu oraz występ grupy Ainok3law.

AW
Fot. MD

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Strażacy grali w siatkę i bawili się z dziećmi...

Strażacy grali w siatkę i bawili się z dziećmi...

30 czerw.
Ekologiczny Dzień Dziecka w Kawęczynie -...

Ekologiczny Dzień Dziecka w Kawęczynie - wspólna...

6 czerw.

"Bajka inaczej" czyli zwariowany spektakl na Dzień...

6 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama