poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

23°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Parkuj, płacz i płać

Parkuj, płacz i płać
 

Wszystkie osoby, które pojawiają się na ul. Kaliskiej np. w celu zajrzenia na pocztę, mogą już powoli odkładać drobniaki w swych portfelach. Podczas XXIII sesji Rady Miejskiej Turku samorządowcy niejednogłośnie przyjęli uchwałę, dotyczącą powiększenia płatnej strefy parkingowej w naszym mieście.

Gwoli przypomnienia - sprawą pobierania opłat za pozostawianie aut na części ul. Kaliskiej  turkowscy samorządowcy zajmowali się w marcu tego roku. Wówczas inicjatywa ta nie znalazła poklasku. – To ewidentnie uderzy w osoby, które przyjeżdżają załatwić sprawy na poczcie (...) Nie widzę żadnego sensownego uzasadnienia, z wyjątkiem tego, że będzie się drenować kieszenie mieszkańców miasta – sprzeciwu wobec pomysłu nie krył wtedy Marian Mirosław Marczewski, a radni w drodze głosowania (przy 7 głosach „za”, 11 „przeciw” i 1 „wstrzymującym”) odrzucili projekt uchwały (więcej o poprzednim podejściu do tematu TUTAJ).

reklama

Widmo sięgania do portfeli zmotoryzowanych mieszkańców miasta i okolic ponownie podzieliło obradujących. Zdecydowanym oponentem wprowadzenia poboru opłat na części ul. Kaliskiej (na odcinku od ul. Gorzelnianej do ul. Szkolnej) był Romuald Antosik: – Uważam, że na ul. Kaliskiej, gdzie znajduje się taka instytucja jak Poczta Polska, nie powinna być wprowadzona strefa płatnego parkowania. To dodatkowo obciąża mieszkańców, nie tylko miasta. Z kolei Tomasz Kwaśny zasugerował - z pewną dozą ironii - aby zwolennicy poboru opłat poszli dalej i stworzyli od razu płatną strefę np. w pobliżu siedziby Urzędu Miejskiego.

Jak się okazało, zwolennikiem strefy był tym razem Marian Mirosław Marczewski: – Ja także poprzednio głosowałem przeciwko, ale głęboko później się zastanawiałem, czy podjęliśmy dobrą decyzję. Tak się składa, że ja też uiszczam opłaty na poczcie, nie płacę przez internet. Lubię iść na pocztę, porozmawiać z ludźmi, spotkać się. Wielokrotnie jest tak, że jeżdżę w kółko wiele razy i nie mogę zaparkować. Nie jest prawdą, że parkują tutaj ludzie, którzy załatwiają sprawy na poczcie. Tu stoją przecież auta od rana do późnego popołudnia, cały czas te same. Radny argumentował, iż wprowadzenie płatnej strefy spowoduje większą rotację pojazdów, dając możliwość pozostawienia auta kolejnym zmotoryzowanym. Za takim rozwiązaniem opowiedział się także Adrian Wielogórski.

Radni w drodze głosowania – przy 15 głosach "za" i 4 "przeciw" – przyjęli projekt uchwały, dotyczącej zmiany formy strefy płatnego parkowania na terenie miasta Turku. 

reklama

AW

Podobne artykuły

Wybory 2018: Chcą łącznika na Milewskiego i...

Wybory 2018: Chcą łącznika na Milewskiego i...

11-10-2018
Zabrali portfel wypchany pieniędzmi

Zabrali portfel wypchany pieniędzmi

10-11-2015
Wideo: Pasjonaci motoryzacji nad zalewem w...

Wideo: Pasjonaci motoryzacji nad zalewem w Przykonie

18-05-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama