sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Kolejna firma w TSI

Kolejna firma w TSI - Źródło: ndziedzictwonatury.pl
Źródło: ndziedzictwonatury.pl 

Kolejny podmiot pojawi się w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej. Tym razem będzie to Stowarzyszenie EkosystEM – Dziedzictwo Natury, które w Turku wybuduje badawczo-rozwojowy Instytut Technologii Mikrobiologicznych. Będą tam produkowane innowacyjne, naturalne produkty biotechnologiczne.

Umożliwienie prowadzenia specjalistycznych, wysoko zaawansowanych technologicznie badań, dzięki którym na rynek będzie można wprowadzać nowe produkty biotechnologiczne. Taki jest cel budowy w Turku Instytutu Technologii Mikrobiologicznych (ITM). Placówka zostanie wyposażona w specjalistyczne pomieszczenia laboratoryjne, w których opracowywane będą własne innowacyjne kompozycje oraz wytwarzane naturalne produkty biotechnologiczne.

reklama

Budowa w Turku ITM jest jednym z etapów projektu pn. „Wsparcie rozwoju gospodarczego i innowacyjności produktów w oparciu o naturalne technologie mikrobiologiczne”, na który Stowarzyszenie EkosystEM – Dziedzictwo Natury otrzymało dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia „generalnym celem Projektu jest wprowadzenie na rynek nowych, innowacyjnych produktów - specyfików probiotycznych, które wytworzone będą na bazie badań przemysłowych oraz zakupionego know-how”. Z dalszej treści wynika, że ITM skupi się na produktach związanych z walką z odorem, funkcjonalną żywnością oraz naturalnymi kosmetykami.

Dziś (piątek, 28 grudnia) podpisano dokumenty sprzedaży Stowarzyszeniu ponad 4245 metrów kwadratowych gruntów na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej.

reklama

Ł. Maciejewski

 

Podobne artykuły

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii...

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii radnych...

30-10-2020
Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem...

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży...

15-02-2020
Gardzielik pokona Gruzina? Przekonamy się 17 marca

Gardzielik pokona Gruzina? Przekonamy się 17 marca

20-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama