poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Rada wciąż bez wiceprzewodniczącego

Rada wciąż bez wiceprzewodniczącego
 

Rozstanie się  Anity Dzieciątkowskiej-Pieścik z Zarządem Powiatu w czasie listopadowej, XXII sesji, spowodowało samorządowe roszady, w wyniku których zwolnił się fotel wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Choć wiele wskazywało na to, że sprawa tego politycznego wakatu wyjaśni się podczas międzyświątecznych obrad, tak się bynajmniej nie stało.

Gwoli przypomnienia - skoro Anita Dzieciątkowska-Pieścik opuściła już w dniu 28 listopada Zarząd Powiatu, ktoś musiał zająć jej miejsce. Kandydatem został Franciszek Pyziak, a by formalnościom stało się za dość, należało stworzyć komisję skrutacyjną i przeprowadzić głosowanie, w którym 12 osób opowiedziało się "za", pozostała 9 była „przeciw”. Franciszek Pyziak stając się nowym członkiem Zarządu Powiatu rozstał się jednocześnie z funkcją wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. To, kto zajmie jego miejsce, miało się teoretycznie okazać na najbliższej sesji czyli w dniu 28 grudnia. Jeszcze podczas listopadowych obrad Anita Dzieciątkowska-Pieścik mówiła wprost, że wiceprzewodniczącym zostanie Aleksander Zielony. Ten z kolei poprosił, by radna - która jego osobie poświęciła już wówczas kilka wypowiedzi - zaprzestała dalszego wymieniania jego nazwiska. Tak oto w programie obrad XXIII sesji znalazł sie odpowiedni punkt, ale mimo to odpowiednie decyzje nie zapadły.

reklama

O tym, że stosowne rozstrzygnięcia raczej nie powinny się dokonać w dniu 28 grudnia poinformował zebranych w sali im. Solidarności przewodniczący Zdzisław Cichy: – Wnioskuję o wykreślenie z porządku obrad dzisiejszej sesji punktu nr 9, w brzmieniu "Wybór wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego". Uzasadniam to tym, iż zaistniały nowe okoliczności, które wymagają dalszego rozważenia. W związku z powyższym na dzisiejszą sesję nie byliśmy w stanie dopracować tego punktu.

Radni większością głosów (12 „za” i 8 „wstrzymujących”) zdecydowali o odłożeniu na jakiś czas wyboru wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

AW

Podobne artykuły

M. Derucki: Prawda obroni się sama

M. Derucki: Prawda obroni się sama

03-12-2018
Głosuj na Szkołę Małego Inżyniera

Głosuj na Szkołę Małego Inżyniera

28-11-2018
Wybory 2018: Jak oddać ważny głos w I turze?

Wybory 2018: Jak oddać ważny głos w I turze?

17-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama