sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Podsumowanie akcji usuwania azbestu w 2012 roku

Podsumowanie akcji usuwania azbestu w 2012 roku
 

W minionym roku unieszkodliwiono 419 ton odpadów azbestowych w ramach programu usuwania wyrobów zawierających azbest na terenie powiatu tureckiego.

Zrealizowanych  zostało 167 wniosków (o 43 więcej niż w roku poprzednim) złożonych przez mieszkańców powiatu, które w większości dotyczyły usunięcia z dachów płyt eternitowych. Łączna wartość wykonanych prac to 200.266,14 zł.

reklama

Środki finansowe przeznaczone na to zadanie pochodziły z trzech źródeł: budżetu powiatu, budżetów gmin powiatu tureckiego oraz z pozyskanych dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które pokryły aż 85% kosztów.

Demontażu i odbioru odpadów dokonała firma P.W."EKOTOP" z Częstochowy, wyłoniona w drodze przetargu i posiadająca odpowiednie uprawnienia, sprzęt oraz  przeszkolonych pracowników.

Znając szkodliwość azbestu, który jest zaliczany do najgroźniejszych zanieczyszczeń na ziemi oraz duże zainteresowanie mieszkańców tą akcją, Starostwo Powiatowe w Turku podjęło działania mające na celu jej kontynuowanie w roku obecnym.

reklama

Materiał prasowy Starostwa Powiatowego

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Działania Starosty wobec...

Listy do redakcji: Działania Starosty wobec DeVeris...

14 lip.
Od 18 maja Punkty Obsługi Klienta urzędów przy...

Od 18 maja Punkty Obsługi Klienta urzędów przy...

15 maj.
Środki ochronne dla Zakładu Opiekuńczo -...

Środki ochronne dla Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama