piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Multimedialna rewolucja w bibliotece

Multimedialna rewolucja w bibliotece
 

Od stycznia, wzorem bibliotek z dużych miast, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku wypożyczać można także multimedia. W związku z rozszerzeniem działalności Czytelni Komputerowej i Zbiorów Multimedialnych, czytelnikom nieodpłatnie udostępniane będą filmy fabularne i dokumentalne, bajki, gry, programy edukacyjne a także audiobooki.

Multimedia wypożyczać będzie mógł każdy użytkownik biblioteki, posiadający elektroniczną kartę biblioteczną. Koszt aktywacji takiej karty, która ważna będzie przez cały rok to zaledwie 7 zł. Jednorazowo udostępniane na zewnątrz będą maksymalnie trzy nośniki, na następujące okresy czasu: filmy – 3dni, muzyka i gry – 7 dni, a audiobooki i programy edukacyjne - 14dni. Co ważne, karta daje możliwość korzystania także z całego zasobu wypożyczalni książek, zarówno dla dorosłych i młodzież, jak i dla dzieci oraz bezpłatnego korzystania z Internetu.

reklama

Aktualnie Czytelnia dysponuje kilkuset tytułami filmów fabularnych i dokumentalnych, bajek, gier, programów edukacyjnych i audiobooków. Wśród nich znajdują się zarówno klasyki, jak i nowości. Zbiór multimediów, jak zapewniają pracownicy biblioteki, będzie systematycznie uzupełniany o nowe pozycje, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Zainteresowanych multimediami odsyłamy do katalogu on-line, w którym można zapoznać się ze zbiorami, zamówić nośniki aktualnie wypożyczone a także zarezerwować media dostępne, w czasie kiedy Biblioteka jest nieczynna. Czytelnia Komputerowa i Zbiorów Multimedialnych otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9-19.

Podobne artykuły

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków...

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków "Misia...

06-12-2019
Repertuar kina i wakacyjne czwartki z Kinem TUR.

Repertuar kina i wakacyjne czwartki z Kinem TUR.

01-07-2019
Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

31-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama