czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Finał WOŚP jak bida z nędzą?

 Finał WOŚP jak bida z nędzą?
 

Do takich - być może dla wielu osób kontrowersyjnych - wniosków doszedł Marian Mirosław Marczewski. Samorządowiec podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej bardzo surowo ocenił działania Miejskiego Domu Kultury, a argumentem przemawiającym za kiepską postawą placówki miała być forma tegorocznego XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie obrad XXV sesji Rady Miejskiej znalazło się podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Miejskiego Domu Kultury w Turku. Fakt ten wykorzystał radny Marczewski, by natrzeć uszu Bożenie Cesarz: – Pani dyrektor. Nowy statut... chciałoby się, żeby pod patronatem tego statutu zaczęło się także coś nowego dziać w Domu Kultury. Ja jestem przekonany, że pani śledzi fora internetowe, że pani wysłuchuje opinii mieszkańców. Ja zawsze broniłem Domu Kultury, ale teraz coraz trudniej mi go wybronić i działalności, która jest tam prowadzona.

Co konkretnie miał na myśli samorządowiec? – Jest wiele krytycznych uwag. Myślę, że takie apogeum było po ostatniej akcji prowadzonej w Turku w związku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Były głosy, że to rutyna. Właściwie w ubiegłym roku to było coś niezwykłego, włączyli się urzędnicy miasta, bardzo szeroko, burmistrz. Było fajnie. W tym roku to wyglądało - przepraszam za określenie - jak bida z nędzą. Bardzo kiepsko – wyraził swą opinię radny.

reklama

Marian Mirosław Marczewski wytłumaczył także, w czym upatruje błędów w organizacji tegorocznego XXI Finału WOŚP: – Łatwo jest wysłać zaproszenia do ludzi, ale trzeba ich także czymś zachęcić. Wykazać się większą aktywnością. Ja zawsze mówię otwarcie, nie owijając w bawełnę. Dobrze byłyby, gdybyśmy wszyscy zdali sobie sprawę, że jest wiele krytycznych uwag - nie wiem, czy do końca sprawiedliwych - pod adresem działalności Domu Kultury w Turku. Chylę czoła, cenię zaangażowanie wolontariuszy, ale Finał WOŚP to było naprawdę coś niezwykle kiepskiego. Coś, co tak naprawdę Turek skompromitowało.

Obecna na sali obrad dyrektor MDK - Bożena Cesarz nie zdecydowała się skomentować słów Mariana Mirosława Marczewskiego.

AW
Fot. M. Derucki

 Finał WOŚP jak bida z nędzą?

Podobne artykuły

Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy...

Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy...

19 lt.
Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

21-09-2020
Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama