poniedziałek 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury, Ondraszka

-2/span/td °C Pogoda na kolejne dni »
reklama

Wskocz z morsami do przerębla

Wskocz z morsami do przerębla
 

Choć wydawać by się mogło, że środek zimy to nienajlepszy czas na jakąkolwiek aktywność fizyczną, to są i tacy, dla których śnieg, lód i temperatura poniżej zera to wręcz wymarzone warunki do zabaw na świeżym powietrzu, a w szczególności w wodzie. Mowa tu oczywiście o morsach, a dokładniej o członkach Stowarzyszenia Morsy Turek, którzy w weekend 23-24 lutego, zapraszają na Inwazję Morsów.

Inwazja Morsów 2013 to niebywała okazja, by móc z bliska przyjrzeć się tym, którzy z entuzjazmem zrzucają odzież, by po chwili, pozostając jedynie w strojach kąpielowych, z uśmiechem wskoczyć do przerębla. Organizatorzy niecodziennego wydarzenia, zapraszają również wszystkich tych, którzy nie boją się niskich temperatur i razem z nimi odważą się zejść do lodowatej wody.

reklama

Zobacz jak wyglądało otwarcie sezonu na morsowanie 2012/13

Dwudniowa impreza rozpocznie się 23 lutego o godz. 11.00 przy zbiorniku Przykona. Po wycięciu przerębli i obowiązkowej rozgrzewce, wszystkie morsy, zarówno amatorzy, jak doświadczeni miłośnicy zimowych kąpieli, zanurzą się w wodzie. Na debiutantów, obok ciepłego posiłku, czekać będą także specjalne certyfikaty. Kolejnego dnia morsy przeniosą się w okolice term w Uniejowie, gdzie będą zażywać kąpieli w lodowatej Warcie. Podobnie jak w sobotę, przygotowania rozpoczną się już od godz. 11.00.

Stowarzyszenie Morsy Turek powołano do życia 23 sierpnia 2012 roku, choć nieoficjalnie grupa entuzjastów spotykała się już od dwóch sezonów. Inicjatorem zimowych kąpieli jest Waldemar Chrostek, który jako pierwszy w naszym regionie zdecydował się skorzystać z tej formy rekreacji, ale także rozpropagował morsowanie wśród znajomych. Obecnie regularnie kąpieli w zimnej wodzie zażywa 20 osób. Głównym miejscem spotkań lokalnych morsów jest zbiornik Przykona, gdzie spotykają się co niedzielę o godz. 12.00.

reklama

 

Podobne artykuły

Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

21 wrz.
Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Wideo: Nowa lokalizacja Inter Cars w Turku....

Wideo: Nowa lokalizacja Inter Cars w Turku. Większy...

10-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama