piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

PiS pyta: Gdzie się podział Broniszewski?

PiS pyta: Gdzie się podział Broniszewski?
 

Opozycjoniści z PiS-u pytają publicznie i bez owijania w bawełnę: gdzie jest szef RiP-u? To wszak, według Kubiaka i Bartosika, on właśnie odpowiedzialny jest za obecną kondycję szpitala. Pisowcy pytają również, czy to nie Broniszewski jest prezesem WOKiSS, któremu zlecono wykonanie analizy o stanie oświaty w powiecie tureckim?

Dziś (tj. 19 lutego), tradycyjnie już dwadzieścia minut po godzinie 15, przedstawiciele powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję, na której ponownie poruszono problem turkowskiego szpitala, a także poruszono temat niedawno ukończonej analizy stanu oświaty. Jak ukazują opozycjoniści z PiS, obie sprawy mają jeden wspólny mianownik.

reklama

Rozpoczynając od tematu szpitala Ryszard Bartosik ponownie pytał gdzie są ludzie i organizacje odpowiedzialne za jego obecny stan finansowy. Polityk Podkreślał, że jeżeli PSL i SLD nie wycofają się z obecnej koalicji, staną się współodpowiedzialne za „szpitalną katastrofę”. Oczywiście jako głównych sprawców obecnego stanu rzeczy Bartosik wskazuje starostę Zbigniewa Bartosika oraz wicestarostę Władysława Karskiego. - To oni są winni kilkuletniego braku nadzoru nad SP ZOZ oraz zaniechań naprawczych – mówi lider PiS-u. - W tej kadencji mamy już 4 dyrektora, jednak same zmiany kadrowe nie uzdrowią finansów szpitala - dodaje.

Jednak najważniejszym zapytaniem jakie padło podczas dzisiejszej konferencji brzmiało: Gdzie jest szef RiP-u? Opozycjoniści wskazali na brak Mirosława Broniszewskiego podczas Rady Społecznej SP ZOZ, podczas której poparto zwolnienie dyrektora Bogdana Kawki. - Gdzie jest teraz jest Mirosław Broniszewski? Przecież to on delegował do pełnienia funkcji starosty Zbigniewa Bartosika i Bogdana Kawkę – samorządowy kwiat RiP – drwili pisowcy, przypominając o tym, że zarówno Zbigniew Bartosik, jak i Bogdan Kawka pracowali w Urzędzie Gminy Przykona w jednym pokoju.

Z kolei Marek Kubiak odniósł się w swojej wypowiedzi do ostatnio przedstawionej analizy systemu oświaty w powiecie tureckim. Radny pytał dlaczego do opracowania wybrano Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych (WOKiSS), którego prezesem jest szef RiP-u, Mirosław Broniszewski.

reklama

Ponadto Kubiak zarzucał raportowi zbytnią ogólnikowość i brak nowych, konkretnych rozwiązań, a wykonawcom nieznajomość lokalnych realiów i powiatowych statystyk. Jak zaznaczał, większość wniosków od dawna znana jest dyrektorom szkół. - Zmniejszenie dodatków motywacyjnych dyrektorom szkół nie dało ani złotówki oszczędności dla budżetu powiatu – krytykował ostatnie działania zarządu powiatu Kubiak.

Jednak zarówno Kubiak jaki i Bartosik zapomnieli wspomnieć, że przez ponad 10 lat temat oświaty w powiecie był zupełnie pomijany, nie bacząc na prognozy, które zapowiadały obecny stan rzeczy.

Ponadto Marek Kubiak zarzucił zleceniodawcom analizy, że wydali 19 tys. zł na dokument, który mogliby wykonać szeregowi pracownicy administracyjni. Trudno jednak było odpowiedzieć obecnemu na konferencji radnemu miejskiemu Dariuszowi Jasakowi, czy opracowywane przez urzędników analizy przyniosą konkretne wnioski i rozwiązania na temat oświaty. Tak właśnie opracowany dokument dla szkół miejskich został wszak (delikatnie mówiąc) chłodno przyjęty.

MD

Podobne artykuły

Gmina Przykona z nagrodą i czekiem w ramach...

Gmina Przykona z nagrodą i czekiem w ramach konkursu...

23 wrz.
Gmina Przykona laureatem konkursu

Gmina Przykona laureatem konkursu "Samorząd...

6 wrz.
XVIII Sesja Rady Gminy Przykona

XVIII Sesja Rady Gminy Przykona

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama