piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Indiański taniec na początek wystawy

Indiański taniec na początek wystawy
 

Od wczoraj w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku oglądać można wystawę „Kultura Indian Ameryki Północnej”. Bogaty zbiór tradycyjnych indiańskich domostw, strojów oraz przedmiotów oglądać można dzięki ogromnej pasji mieszkańca pobliskiego Uniejowa – Zdzisława Wszołka.

Ci, którzy zdecydowali się uczestniczyć we wczorajszej inauguracji wystawy, mieli nie tylko możliwość jako pierwsi podziwiać bogatą kolekcję należącą do Zdzisława Wszołka, ale także zobaczyć występ tancerzy należących do zespołu „RANORES”. Ci specjalnie na tę okazję zaprezentowali tradycyjny indiański taniec POW WOW. Występ zespołu był nie lada atrakcją dla najmłodszych uczestników wystawy, którzy z entuzjazmem dali się wciągnąć do wspólnej zabawy.

reklama

Na zwiedzających natomiast czekał bogaty zbiór składający się z przykładowych domostw„Tipi”,strojów wojowników, kobiet oraz dzieci toreb podróżnych, woreczków na leki, tytoń i inne przybory, fajek, tomahawk, łuków, kołczanów, strzał, maczug, instrumentów muzycznych, łapaczy snów oraz różnego rodzaju talizmanów i opasek czyli wszystkiego, co stanowi o tradycyjnej kulturze indiańskiej. Bardzo pomocne w zdobywaniu wiedzy okazały się tablice informacyjne, z których dowiedzieć można się wszystkiego o indiańskich modlitwach, malowaniu ciała, pióropuszach, skalpowaniu czy też indiańskich imionach.

Wystawę „Kultura Indian Ameryki Północnej” w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku oglądać można do 12 maja.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

Dzieciaki z Dziadowic i Brudzewa robią to...

Dzieciaki z Dziadowic i Brudzewa robią to najlepiej!...

29 list.
Modlili się w intencji Kurnatowskich....

Modlili się w intencji Kurnatowskich. Ekumeniczne...

7 list.
Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

28 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama