piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Recytowali i śpiewali na scenie MDK

Recytowali i śpiewali na scenie MDK
 

Odwaga, obycie ze sceną, wrażliwość – bez wątpienia tym wszystkim trzeba było się wykazać, by odnieść sukces w konkursie recytatorskim „Słowo za słowo”. Kolejna edycja tego turnieju odbyła się w Miejskim Domu Kultury w dniu 27 lutego.

Ostatnie dni lutego w MDK minęły pod znakiem recytacji. W poniedziałkowe popołudnie młodzi recytatorzy z powiatu tureckiego – na co dzień uczniowie gimnazjów – zmierzyli się w kolejnej edycji turnieju "Słowo za słowo". Z kolei we wtorek swoimi umiejętnościami oddziaływania na widza i słuchacza mogły pochwalić się dzieci ze szkół podstawowych z terenu Turku i gminy Turek, w trakcie konkurs „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. W środę nadszedł czas na nieco starszą młodzież.

reklama

Śmiałkowie nie musieli ograniczać się jedynie do wyrecytowania pewnego tekstu. Mogli także interpretować go z użyciem rozmaitych rekwizytów, a nawet udowodnić swe umiejętności wokalne. Poczynania młodych miłośników sztuki scenicznej obserwowali bacznie członkowie Komisji Artystycznej: Bożena Cesarz, Joanna Gogulska i Marcin Trzęsowski.

Koniec końców Jury postanowiło, że na laury uznania zasłużyli: Aleksandra Świerczyńska (recytacja, ZSO w Turku), Marta Cytrowska (recytacja, ZSO w Turku), Natalia Wojdziak (recytacja, ZSO w Turku), Martyna Włodarska (poezja śpiewana, ZSO w Turku) i Michał Felczak (kat. wywiedzione ze słowa, MDK). Z wyróżnień cieszyć się mogły: Patrycja Waliszek (poezja śpiewana, ZST w Turku) oraz Iwona Wszędybył (poezja śpiewana, ZSO w Turku).

Triumfatorzy powiatowych eliminacji konkursu wezmą udział w VII Turnieju Recytatorskim „Słowo za słowo” w Koninie.

reklama

AW

Podobne artykuły

Wideo:  W Leonii nie chcą biogazowni. Wygarnęli...

Wideo: W Leonii nie chcą biogazowni. Wygarnęli...

07-02-2018
Wspomnienia pani Danuty Chmielewskiej

Wspomnienia pani Danuty Chmielewskiej

15-02-2016
Wideo: Kto wjechał Audi w drzewo? 23-latek z...

Wideo: Kto wjechał Audi w drzewo? 23-latek z 2,7...

08-11-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama