niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

18°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Poseł proponuje: Oceńmy wychowawców

Poseł proponuje: Oceńmy wychowawców
 

Zazwyczaj ocenie poddawani są uczniowie, ale niebawem ta szkolna zależność odwróci się o 180 stopni. Mieszkańcy Turku i okolic będą mogli wyrazić swą opinię w kwestii pracy nauczycieli-wychowawców, dzięki głosowaniu na naszym portalu.

Wspomniane działanie to nic innego, jak II już edycja konkursu „Lider wychowawca”. Gorącym zwolennikiem tej inicjatywy jest poseł Tomasz Nowak. W subregionie konińskim pracowników oświatowych będzie można niebawem (tj. od 26 marca do 8 kwietnia) oceniać na kilku lokalnych portalach, w tym na Turek.net.pl. Na naszych łamach pojawią się odpowiednie profile wychowawców, ich krótka charakterystyka itp. Póki co lokalne szkoły mają czas (do dnia 25 marca) na wytypowanie spośród swej kadry osób, które zostaną poddane ocenie opinii publicznej.

reklama

O powodach przeprowadzenia konkursu „Lider wychowawca” mówił podczas swej poniedziałkowej wizyty w Turku poseł Nowak: – Wychowawca to jest bardzo ważne zadanie. To on decyduje o tym, czy do danego ucznia podchodzi się w sposób indywidualny, czy traktowany jest niepodmiotowo. To wychowawca kontaktuje się w rodzicami, informuje Radę Pedagogiczną o tym, kto jest kim w jego klasie, często broni interesów danego ucznia – argumentował parlamentarzysta.

Zdaniem polityka PO wychowawcy są często niedoceniani, a warto to zjawisko zmienić: – Ja w Koninie zamierzam rozmawiać z Radą Miasta po to, by podnieść wychowawcom dodatek wychowawczy. Często jest on bardzo mały, a o tym decydują samorządy. Mam nadzieję, że Platforma turecka również spojrzy przychylnie na to i będzie wnioskowała o podobną sprawę. Po przeprowadzeniu konkursu w Turku do burmistrza Czapli również zwrócę się ze stosownym pismem.

Jak informował w czasie swej konferencji poseł Nowak, konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Tak oto troje najlepszych lokalnych wychowawców uda się w towarzystwie 9 innych triumfatorów z terenu okolicznych samorządów na wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez poseł do Parlamentu Europejskiego - Sidonię Elżbietę Jędrzejewską.

reklama

Dzięki promowaniu dobrych praktyk inni zobaczą, że są liderzy-wychowawcy, że są ludzie, którzy wzbudzają powszechny szacunek, że mają oni program wychowawczy. To pokaże, iż identyfikuje się z nimi dana społeczność. Promowanie poprzez portal posłuży pewnej konkurencji, ale też stworzeniu pewnego wzorca – wyraził swą opinię poseł.

AW
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Awaria wodociagu w Turku. Utrudnienia w...

Awaria wodociagu w Turku. Utrudnienia w dostawie...

16 mrz.
Dofinansowanie na retencję wód deszczowych w Turku

Dofinansowanie na retencję wód deszczowych w Turku

15 mrz.
Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

31-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama