piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Zarząd Powiatu Tureckiego wspiera studentów

Zarząd Powiatu Tureckiego wspiera studentów
 

Zarząd Powiatu Tureckiego deklaruje pomoc i poparcie dla wszystkich działań zmierzających do zachowania Wydziału Zamiejscowego PWSZ w Turku. Ponadto wzywa władze konińskiej uczelni do dokonania wnikliwej analizy w oparciu nie tylko o dane ekonomiczne, ale także o dobro obecnych i przyszłych studentów.

Zarząd swoje zamiary zawarł w wypracowanym na posiedzeniu w dniu 13 marca br. oświadczeniu. Rektor PWSZ w Koninie Mirosław Pawlak poinformował Starostę Tureckiego Zbigniewa Bartosika o planach przeniesienia Zamiejscowego Wydziału Budownictwa i Instalacji Komunalnych z Turku do Konina na spotkaniu w ubiegłym tygodniu.

reklama

Istniejący w Turku od 2006 roku Zamiejscowy Wydział konińskiego PWSZ powstał między innymi dzięki staraniom samorządu Powiatu Tureckiego, dając szansę podniesienia kwalifikacji zawodowych osobom, dla których studiowanie w innych ośrodkach akademickich było niemożliwe. Tym bardziej członkowie Zarządu rozumieją niezadowolenie obecnie studiujących w turkowskim oddziale PWSZ, jak również planujących podjąć tutaj naukę, gdyż dla nich decyzja o przeniesieniu procesu dydaktycznego wiąże się z licznymi utrudnieniami i barierami natury logistycznej oraz finansowej.

Zarząd zwrócił uwagę na fakt, iż samorząd Powiatu Tureckiego w dużym stopniu sfinansował adaptację pomieszczeń użytkowanych obecnie przez koniński PWSZ, angażując znaczne środki z budżetu i pokładając w tym przedsięwzięciu olbrzymie nadzieje na przyszłość. Ewentualna decyzja o likwidacji Wydziału w Turku oznacza zaprzepaszczenie kilkuletnich starań o podniesienie prestiżu miasta i powiatu, a przede wszystkim zwiększenia perspektyw zdobycia lepszego wykształcenia przez wielu mieszkańców naszego regionu.

Z inicjatywy studentów Wydziału Zamiejscowego PWSZ w Turku, odbyło się dzisiaj spotkanie  przedstawicieli osób studiujących w Turku ze Starostą Tureckim Zbigniewem Bartosikiem, na którym wyrazili swój brak akceptacji dla zamiarów władz uczelni. Studenci chcą dalej studiować w Turku i dlatego podejmują aktywne działania aby utrzymać Zamiejscowy Wydział. Starosta Turecki obiecał wsparcie inicjatywy turkowskich studentów ze strony samorządu Powiatu Tureckiego.

reklama

Materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Turku

Podobne artykuły

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16...

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16 września

15-09-2020
Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17-06-2020
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

05-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama