piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Zarząd Powiatu Tureckiego wspiera studentów

Zarząd Powiatu Tureckiego wspiera studentów
 

Zarząd Powiatu Tureckiego deklaruje pomoc i poparcie dla wszystkich działań zmierzających do zachowania Wydziału Zamiejscowego PWSZ w Turku. Ponadto wzywa władze konińskiej uczelni do dokonania wnikliwej analizy w oparciu nie tylko o dane ekonomiczne, ale także o dobro obecnych i przyszłych studentów.

Zarząd swoje zamiary zawarł w wypracowanym na posiedzeniu w dniu 13 marca br. oświadczeniu. Rektor PWSZ w Koninie Mirosław Pawlak poinformował Starostę Tureckiego Zbigniewa Bartosika o planach przeniesienia Zamiejscowego Wydziału Budownictwa i Instalacji Komunalnych z Turku do Konina na spotkaniu w ubiegłym tygodniu.

reklama

Istniejący w Turku od 2006 roku Zamiejscowy Wydział konińskiego PWSZ powstał między innymi dzięki staraniom samorządu Powiatu Tureckiego, dając szansę podniesienia kwalifikacji zawodowych osobom, dla których studiowanie w innych ośrodkach akademickich było niemożliwe. Tym bardziej członkowie Zarządu rozumieją niezadowolenie obecnie studiujących w turkowskim oddziale PWSZ, jak również planujących podjąć tutaj naukę, gdyż dla nich decyzja o przeniesieniu procesu dydaktycznego wiąże się z licznymi utrudnieniami i barierami natury logistycznej oraz finansowej.

Zarząd zwrócił uwagę na fakt, iż samorząd Powiatu Tureckiego w dużym stopniu sfinansował adaptację pomieszczeń użytkowanych obecnie przez koniński PWSZ, angażując znaczne środki z budżetu i pokładając w tym przedsięwzięciu olbrzymie nadzieje na przyszłość. Ewentualna decyzja o likwidacji Wydziału w Turku oznacza zaprzepaszczenie kilkuletnich starań o podniesienie prestiżu miasta i powiatu, a przede wszystkim zwiększenia perspektyw zdobycia lepszego wykształcenia przez wielu mieszkańców naszego regionu.

Z inicjatywy studentów Wydziału Zamiejscowego PWSZ w Turku, odbyło się dzisiaj spotkanie  przedstawicieli osób studiujących w Turku ze Starostą Tureckim Zbigniewem Bartosikiem, na którym wyrazili swój brak akceptacji dla zamiarów władz uczelni. Studenci chcą dalej studiować w Turku i dlatego podejmują aktywne działania aby utrzymać Zamiejscowy Wydział. Starosta Turecki obiecał wsparcie inicjatywy turkowskich studentów ze strony samorządu Powiatu Tureckiego.

reklama

Materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Turku

Podobne artykuły

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16...

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16 września

15 wrz.
Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama