Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Budzenie wiosny w Gimnazjum nr 2

Budzenie wiosny w Gimnazjum nr 2
 

Dzień 21 marca uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku spędzili na szukaniu i budzeniu wiosny. W tym dniu przyświecało nam hasło: „Po co wagarować i czas marnować, lepiej przyjść do szkoły i na wesoło rywalizować!”.

Korytarzami gimnazjum spacerowali ludzie świata, postacie z bajek, sportowcy, przedstawiciele wybranych zawodów oraz oczywiście kolorowe wiosenki. Zadaniem klasowych przebierańców było rozwiązanie testu o wiośnie oraz przygotowanie transparentu i okrzyku wiosennego.

reklama

Mimo niesprzyjającej aury wszyscy wyruszyli na przemarsz ulicami miasta, budząc głośnymi okrzykami zasypaną śniegiem wiosnę. Po powrocie najlepiej przebrani gimnazjaliści w rytmach wiosennych przebojów prezentowali swoje stroje. Wszystkim dopisywał wspaniały humor!

Jednak główną atrakcją tego dnia był mecz piłki siatkowej - nauczyciele kontra uczniowie - rozegrany na hali widowiskowo-sportowej przy głośnym dopingu zgromadzonej publiczności. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny młodzieżowej. Główną nagrodą dla zwycięzców był puchar.

Każda klasa gimnazjum biorąc udział tego dnia w poszczególnych konkurencjach była oceniana miała szansę wygrać przywilej zwalniający z ustnych i pisemnych form kontroli uczniów w wybranym przez siebie dniu. Nagrodę tę zdobyła klasa II d, której wychowawcą jest p. Ewa Perlińska.

reklama

Święto Wiosny w Gimnazjum nr 2 w Turku było okazją do świetnej zabawy, a jednocześnie pracy, która pozwoliła uczniom na zaprezentowanie swoich zdolności, umiejętności i wiedzy.

Imprezę zorganizował i poprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką pań Anety Woźniak i Małgorzaty Kaczkowskiej.

Materiał prasowy Gim. 2 w Turku

Podobne artykuły

Kawęczyński Informator nagrodzony HIT-em 2020

Kawęczyński Informator nagrodzony HIT-em 2020

15 mrz.
Walentynkowy kulig w ramach akcji

Walentynkowy kulig w ramach akcji "Pomagaj Pomagać"...

15 lt.
Wideo: Trudne warunki na drogach powiatu....

Wideo: Trudne warunki na drogach powiatu. Liczne...

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama