czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Marzą, by zagrać w Balladynie

Marzą, by zagrać w Balladynie
 

Pokaz techniki rąbania drewna i reakcje na spóźniony autobus, między innymi takie zadania aktorskie czekały na kandydatów do ról w spektaklu Balladyna. Chętnych do udziału w projekcie artystyczno-ekologicznym „Kultura w lasach tura” testowali Małgorzata Kałędkiewicz i Marcin Trzęsowski – aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Aby wziąć udział w castingu wystarczyło mieć skończone 16 lat, być mieszkańcem powiatu turkowskiego i przygotować kilkunastowersowy fragment z dramatu Słowackiego. Na tych, którzy spełniali regulaminowe kryteria, w sobotnie południe czekali fachowcy od sztuki scenicznej - Małgorzata Kałędkiewicz i Marcin Trzęsowski, którzy nie tylko sprawdzali umiejętność interpretacji tekstu, ale także brali pod uwagę swobodę sceniczną i zdolność improwizacji. 

reklama

Pozytywne przejście castingu to jednak nie koniec wysiłku dla chętnych do udziału w projekcie. Szczęśliwców, którym udało się przekonać do siebie kaliskich aktorów, czekają jeszcze warsztaty teatralne, które odbywać będą się w każdą sobotę, przez trzy miesiące, począwszy od 13 kwietnia.

„Kultura w lasach tura” to wspólny projekt Nadleśnictwa Turek i stowarzyszenia LGD Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R., na którego realizację udało się otrzymać pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Warsztaty pod okiem profesjonalnych aktorów z kaliskiego teatru zakończą się plenerową, nocną inscenizacją spektaklu, "BALLADYNA'' Juliusza Słowackiego, które będzie miało miejsce 29 czerwca przy Leśniczówce Linne.

Nie udało ci się przyjść na casting, a marzysz o roli w Balladynie? Nic straconego! W trakcie pierwszego spotkania warsztatowego, 13 kwietnia, odbędzie się dodatkowy nabór dla wszystkich chętnych do udziału w projekcie. Co ważne, organizatorzy poszukują nie tylko pasjonatów gry aktorskiej, ale także osób o zainteresowaniach plastycznych, dziennikarskich, czy fotograficznych.

Podobne artykuły

Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

01-09-2019
Festiwal chleba i filmów kulinarnych

Festiwal chleba i filmów kulinarnych "Kultura ze...

21-08-2019
Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność...

Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność Inkubatora...

08-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama