niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Rada Powiatu wciąż bez wiceprzewodniczącego

Rada Powiatu wciąż bez wiceprzewodniczącego
 

Rozstanie się Anity Dzieciątkowskiej-Pieścik z Zarządem Powiatu w czasie listopadowej, XXII sesji, spowodowało samorządowe roszady, w wyniku których zwolnił się fotel wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Konieczność wypełnienia pustego miejsca obok Zdzisława Cichego postulował podczas XXV sesji Roman Rybacki.

Gwoli przypomnienia - skoro Anita Dzieciątkowska-Pieścik opuściła już w dniu 28 listopada Zarząd Powiatu, ktoś musiał zająć jej miejsce. Kandydatem został Franciszek Pyziak, a by formalnościom stało się za dość, należało stworzyć komisję skrutacyjną i przeprowadzić głosowanie, w którym 12 osób opowiedziało się "za", pozostała 9 była „przeciw”. Franciszek Pyziak stając się nowym członkiem Zarządu Powiatu rozstał się jednocześnie z funkcją wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

reklama

Jako że wciąż nie doczekaliśmy się nowego wiceprzewodniczącego, interweniować w tej sprawie postanowił radny Rybacki, poniekąd krytykując pracę przewodniczącego Cichego: – Widzimy, że sesje nam się przedłużają, na pewno wiceprzewodniczący by to usprawnił. Liczenie troszkę nie wychodzi i widzę, że ciężko z rachubą jest. Mówiąc poważnie - jeśli pan przewodniczący ma jakieś opory, ciężko panu wystąpić z inicjatywą, to my wystąpimy z nią, pomożemy panu – mówił radny Towarzystwa Samorządowego.

Zdzisław Cichy stwierdził, iż nie ma żadnych oporów we wspomnianej kwestii, a długość sesji zależy od samych radnych. – Nie chcę sam siebie oceniać, ale życzyłbym każdemu, by tak prowadził sesję i realizował jej program. (…) Zastanawiamy się nad tym, zobaczymy jak to będzie – stwierdził przewodniczący Rady Powiatu.

AW

Podobne artykuły

M. Derucki: Prawda obroni się sama

M. Derucki: Prawda obroni się sama

03-12-2018
Głosuj na Szkołę Małego Inżyniera

Głosuj na Szkołę Małego Inżyniera

28-11-2018
Wybory 2018: Jak oddać ważny głos w I turze?

Wybory 2018: Jak oddać ważny głos w I turze?

17-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama