czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Licealiści tworzą własną TV

Licealiści tworzą własną TV - Źródło: fanpage telewizji „Sala 100”
Źródło: fanpage telewizji „Sala 100” 

Może nie jest to póki co BBC, ABC, Al Jazeera, ani nawet polski TVN, jednak na pewno warto rzucić okiem na efekt poczynań uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Młodzi ludzie - działając pod okiem nauczycieli - powołali do życia funkcjonujący w internecie kanał telewizyjny.

Osoby obeznane z realiami tejże szkoły średniej wiedzą, że nieopodal głównego wejścia, na parterze budynku placówki znajduje się - ciesząca oko historycznym wystrojem - Sala Stulecia. Właśnie to pomieszczenie przeobrażać się będzie cyklicznie w studio nagrań, a to za sprawą rozpoczęcia działalności szkolnej telewizji o nazwie „Sala 100”. W skład jej zespołu redakcyjnego wchodzą zarówno uczniowie: Karolina Kranc, Daria Ochocka, Amadeusz Marciniak, Adam Kwiatkowski, Mateusz Bukowski, i Michał Gąbka, jak i nauczyciele: Monika Grzelczak, Ewelina Socka oraz Martyna Zając-Andrzejewska. Jak informują osoby odpowiedzialne za przedsięwzięcie, pomysł stworzenia telewizji wyniknął z inicjatywy pań nauczycielek z biblioteki szkolnej, które zajmują się wydawaniem oraz montowaniem materiałów.

reklama

W cotygodniowym wydaniu serwisu uczniowie informują o najnowszych wydarzeniach związanych ze szkołą oraz osiągnięciami uczniów. Oprócz reportaży przygotowanych przez uczniów, w każdym odcinku jest również przegląd prasy z artykułami związanymi z liceum – wskazuje Martyna Zając-Andrzejewska.

Efekty prac zespołu redakcyjnego uczniowie ogólniaka mogą podziwiać chociażby na szkolnym telebimie. Pozostałe zainteresowane osoby powinny odwiedzić stronę liceum - loturek.ogicom.pl oraz facebookowy fanpage telewizji „Sala 100”.

AW

Podobne artykuły

Malanów: Zaśpiewali

Malanów: Zaśpiewali "Na wesołą nutę". Kasia, Maja,...

26-10-2017
Biesiada Piosenki z Myszką przyciągnęła do...

Biesiada Piosenki z Myszką przyciągnęła do Barbórki...

24-11-2016
Chóralny śpiew rozbrzmiał w murach kościoła NSPJ

Chóralny śpiew rozbrzmiał w murach kościoła NSPJ

23-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama