wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

TSA na wielkie otwarcie 21

TSA na wielkie otwarcie 21 - Foto: K. Rogalska
Foto: K. Rogalska 

Legendarny zespół zaliczony do grona prekursorów heavy metalu w Polsce rozpocznie nową falę koncertów w Pubie 21. Będzie to wydarzenie inaugurujące działalność pubu w nowym, większym i bardziej przyjaznym dla tego typu imprez miejscu.

Zespół powstał w 1979 roku w Opolu. Dwa lata później, jeszcze jako instrumentalny kwartet, TSA (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak) z miażdżącą przewagą wygrało w Festiwal w Jarocinie by zaraz potem, na „Pop Session” zadebiutować z Markiem Piekarczykiem w składzie.

reklama

W latach 1987 - 1989 zespół występował w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w której główną rolę zagrał Marek Piekarczyk (Teatr Muzyczny w Gdyni) a następnie zawiesił działalność. Po roku pojawiły dwie nowe formacje: TSA i TSA Evolution, które wkrótce przestały istnieć. Później TSA kilkakrotnie powracało w różnych składach ale żaden nie przetrwał próby czasu.

5 maja 2001 roku TSA zagrało znowu w klasycznym, składzie. W kilka tygodni później kwintet oficjalnie ogłosił wznowienie działalność i od tego momentu systematycznie odzyskuje pozycję sprzed lat.

reklama

Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół TSA wystąpił na ponad 130 koncertach w kraju a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

TSA zagra w nowym „21” przy ul. Kaliskiej ("Cech Rzemiosł") dnia 30 kwietnia, o godzinę 19:00. Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu do nabycia w „starym” Pubie 21, Żeromskiego 21. Rezerwacja pod nr tel. 609 699 878.

Foto: R. Nowakowski‹, K. Rogalska

TSA na wielkie otwarcie 21 - Foto: Rafal Nowakowski

Podobne artykuły

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii...

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii radnych...

30-10-2020
OSiR podnosi ceny za basen. Będzie drożej ale...

OSiR podnosi ceny za basen. Będzie drożej ale nie...

09-09-2020
Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem...

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży...

15-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama