poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

16°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Quo vadis PGKiM?

Quo vadis PGKiM?
 

Kwestia funkcjonowania Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozpala wyobraźnię uczestników dyskusji toczonych podczas sesji Rady Miasta, a także na łamach naszego portalu. Odpowiedź na to, czym zajmuje się obecnie ta spółka może przynieść nam rzut oka na rozstrzygnięcia kilku ostatnich przetargów.

Jak pamiętają nasi Czytelnicy, w obliczu nadchodzącej już w lipcu „śmieciowej rewolucji” większość turkowskich radnych poparła pomysł przekazania miejskiej spółce PGO – wydzielonej z PGKiM – wykonania części "obowiązkowego zadania własnego gminy w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Turek na okres 20 lat". Plan spalił jednak na panewce gdyż wojewoda Piotr Florek uchylił budzącą duże emocje uchwałę. Taki obrót spraw wywołał kolejną falę dyskusji podczas marcowej sesji Rady Miejskiej. Jedni samorządowcy zarzucali innym rzucanie kłód pod nogi lokalnej spółce, drudzy z kolei mówili o tym, że PGKiM powinien po prostu postarać się wygrać przetarg na odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych.

reklama

Jak  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku radzi sobie z przetargami? Oto kilka przykładów. W dniu 20 marca 2013r. rozstrzygnięty został przetarg na sprzątanie jezdni ulic miejskich położonych na obszarze gminy Miejskiej Turek w latach 2013-2016. Tu PGKiM zdobywając łącznie w kryterium oceny 329,80 pkt. poległo, gdyż Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. z Kalisza uzyskało tych punktów 400. (Więcej szczegółów).

Kilka miesięcy wcześniej, w grudniu 2012r. rozstrzygnięty został przetarg na bieżące utrzymanie Parku Tura, także w latach 2013-2016. I tym razem PGKiM powinęła się noga. Zwyciężył Sławomir Walczykowski Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe ALEKS z Turku, a oferta PGKiM została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. (Szerzej o tym).

Na szczęście  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie poniosło klęski na wszystkich frontach i wygrało w marcu przetarg na opróżnianie ulicznych koszy na odpady usytuowanych w obrębie pasów drogowych oraz terenów zieleni miejskiej w Turku w latach 2013-2016 (Więcej informacji).

reklama

Jeśli chodzi o przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Turek”, to otwarcie ofert nastąpi w dniu 07 maja 2013 o godz.11:45 w Urzędzie Miejskim w Turku.

AW

Podobne artykuły

Wynajmujesz mieszkanie? Pamiętaj o nowych...

Wynajmujesz mieszkanie? Pamiętaj o nowych terminach...

22 st.
Święta, święta i po... sprzątać nie ma komu

Święta, święta i po... sprzątać nie ma komu

26-12-2019
Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada...

Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada wzięła...

31-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama