piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolorowa konferencja o poważnej tematyce

Kolorowa konferencja o poważnej tematyce
 

Dnia 11 kwietnia 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Turku została zorganizowana II Powiatowa Konferencja Szkół Promujących Zdrowie pod hasłem „Zdrowie na talerzu”.

W konferencji uczestniczyło 60 osób, w tym: sześć szkół posiadających Certyfikat Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie: Szkoła Podstawowa w Skarżynie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Gimnazjum nr 2 w Turku, Gimnazjum we Władysławowie, dwóch szkół i przedszkola będących w okresie przygotowawczym: Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, Szkoła Podstawowa w Miłaczewie.

reklama

Konferencja miała na celu przybliżyć uczestnikom tematykę dbałości o zdrowie w aspekcie zdrowego żywienia oraz umożliwiła wymianę doświadczeń i integrację szkół promujących zdrowie.

Uroczystość rozpoczęła pani Marlena Graczyk, witając zaproszonych gości w osobach: Zbigniew Bartosik – Starosta Powiatu Tureckiego, Ewa Muszyńska – Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku, Alfred Rajczyk – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku, Lidia Baraniecka – pracownik Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku, Jakub Antczak – dietetyk medyczny, dyrektorzy placówek oświatowo – wychowawczych miasta Turku i Powiatu Tureckiego oraz przedstawiciele prasy lokalnej i telewizji.
Przemówienie powitalne wygłosiła pani dyrektor Jolanta Baran, która przybliżyła cele i zadania szkoły promującej zdrowie oraz dokonała uroczystego otwarcia konferencji.

W dalszej części uroczystości uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez uczniów Ośrodka prezentację multimedialną pt. „Właściwe odżywianie podstawą zdrowego życia”, przedstawiającą najciekawsze działania o tematyce żywieniowej realizowane w ich szkole. Prezentacja została podsumowana programem artystycznym w wykonaniu zespołu wokalno –tanecznego, który zaprezentował koncert „orkiestry kuchennej” oraz taniec „zajączki w ogrodzie”.

Następnie dietetyk medyczny pan Jakub Antczak wygłosił prelekcję na temat „Suplementy  diety i ich znaczenie w żywności”, w której omówił zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ włączania suplementów diety do żywienia.

reklama

Każda z zaproszonych szkół zaprezentowała krótki program artystyczny nawiązujący do tematu konferencji oraz pracę konkursową „Piramida zdrowia”. Wśród prezentowanych programów artystycznych znalazły się piosenki, wiersze, skecze, przedstawienia, bajki, kabaret oraz filmy animowane.

W przerwach konferencji goście zostali zaproszeni na degustację zdrowej żywności.

Został też rozstrzygnięty konkurs „Piramida zdrowia”, w którym I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, III miejsce Szkoła Podstawowa w Skarżynie. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek o żywieniu, a pozostałym uczestnikom wręczono nagrody pocieszenia.

Na zakończenie głos zabrał pan Alfred Rajczyk, który podziękował gospodarzom za zorganizowanie konferencji i życzył pracownikom Ośrodka dalszych sukcesów w promowaniu zdrowia. Głos zabrała również pani Zdzisława Kośla – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, która zadeklarowała zorganizowanie III Powiatowej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie. Pani dyrektor Jolanta Baran podziękowała za włączenie się w organizację konferencji wszystkim pracownikom Ośrodka, a w szczególności pani Iwonie Andrzejak, pani Marlenie Graczyk i pani Agnieszce Idzikowskiej.

Konferencja zakończyła się uroczystym wręczeniem dyplomów oraz owocowych upominków wszystkim uczestnikom.

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Brudzew. Radni uchwalili podwyżki dla siebie i...

Brudzew. Radni uchwalili podwyżki dla siebie i Wójta

31-12-2021
Myszka Miki, Pszczółka Maja, Batman i...

Myszka Miki, Pszczółka Maja, Batman i Spider-Man,...

20-11-2020
Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków...

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków "Misia...

06-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama