czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

Kolorowa konferencja o poważnej tematyce

Kolorowa konferencja o poważnej tematyce
 

Dnia 11 kwietnia 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Turku została zorganizowana II Powiatowa Konferencja Szkół Promujących Zdrowie pod hasłem „Zdrowie na talerzu”.

W konferencji uczestniczyło 60 osób, w tym: sześć szkół posiadających Certyfikat Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie: Szkoła Podstawowa w Skarżynie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Gimnazjum nr 2 w Turku, Gimnazjum we Władysławowie, dwóch szkół i przedszkola będących w okresie przygotowawczym: Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, Szkoła Podstawowa w Miłaczewie.

reklama

Konferencja miała na celu przybliżyć uczestnikom tematykę dbałości o zdrowie w aspekcie zdrowego żywienia oraz umożliwiła wymianę doświadczeń i integrację szkół promujących zdrowie.

Uroczystość rozpoczęła pani Marlena Graczyk, witając zaproszonych gości w osobach: Zbigniew Bartosik – Starosta Powiatu Tureckiego, Ewa Muszyńska – Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku, Alfred Rajczyk – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku, Lidia Baraniecka – pracownik Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku, Jakub Antczak – dietetyk medyczny, dyrektorzy placówek oświatowo – wychowawczych miasta Turku i Powiatu Tureckiego oraz przedstawiciele prasy lokalnej i telewizji.
Przemówienie powitalne wygłosiła pani dyrektor Jolanta Baran, która przybliżyła cele i zadania szkoły promującej zdrowie oraz dokonała uroczystego otwarcia konferencji.

W dalszej części uroczystości uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez uczniów Ośrodka prezentację multimedialną pt. „Właściwe odżywianie podstawą zdrowego życia”, przedstawiającą najciekawsze działania o tematyce żywieniowej realizowane w ich szkole. Prezentacja została podsumowana programem artystycznym w wykonaniu zespołu wokalno –tanecznego, który zaprezentował koncert „orkiestry kuchennej” oraz taniec „zajączki w ogrodzie”.

reklama

Następnie dietetyk medyczny pan Jakub Antczak wygłosił prelekcję na temat „Suplementy  diety i ich znaczenie w żywności”, w której omówił zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ włączania suplementów diety do żywienia.

Każda z zaproszonych szkół zaprezentowała krótki program artystyczny nawiązujący do tematu konferencji oraz pracę konkursową „Piramida zdrowia”. Wśród prezentowanych programów artystycznych znalazły się piosenki, wiersze, skecze, przedstawienia, bajki, kabaret oraz filmy animowane.

W przerwach konferencji goście zostali zaproszeni na degustację zdrowej żywności.

Został też rozstrzygnięty konkurs „Piramida zdrowia”, w którym I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, III miejsce Szkoła Podstawowa w Skarżynie. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek o żywieniu, a pozostałym uczestnikom wręczono nagrody pocieszenia.

Na zakończenie głos zabrał pan Alfred Rajczyk, który podziękował gospodarzom za zorganizowanie konferencji i życzył pracownikom Ośrodka dalszych sukcesów w promowaniu zdrowia. Głos zabrała również pani Zdzisława Kośla – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, która zadeklarowała zorganizowanie III Powiatowej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie. Pani dyrektor Jolanta Baran podziękowała za włączenie się w organizację konferencji wszystkim pracownikom Ośrodka, a w szczególności pani Iwonie Andrzejak, pani Marlenie Graczyk i pani Agnieszce Idzikowskiej.

Konferencja zakończyła się uroczystym wręczeniem dyplomów oraz owocowych upominków wszystkim uczestnikom.

Podobne artykuły

Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

31 mrz.
Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

13-12-2018
Wielkanocno-wiosenne spotkanie z literaturą

Wielkanocno-wiosenne spotkanie z literaturą

27-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama