czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowskie święto poezji już w piątek

Turkowskie święto poezji już w piątek
 

Wszystkich miłośników poezji serdecznie zapraszamy na XIV Biesiadę Poetycką organizowaną przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku. Tradycyjnie, w ramach poetyckiego święta odbędzie się rozstrzygnięcie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu literacko-kulturalnym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Poetyckie zmagania, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych poetów, z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników. Choć początki konkursu były skromne, każda kolejna edycja nabierała coraz większego rozmachu. Świadczą o tym, nie tylko poziom nadsyłanych prac, ale i nazwiska laureatów – doskonale znanych w ogólnopolskim środowisku literackim.

reklama

Tegoroczna edycja jest już czternastą w historii turkowskiej biblioteki. Tym razem poeci biorący udział w konkursie musieli zmierzyć się z hasłem „Cała radość życia w tworzeniu”. Jak się okazało przypadło ono do gustu wielu miłośnikom pisania wierszy, którzy w sumie nadesłali 510 utworów. Kto okazał się najlepszy? Tego dowiemy się podczas uroczystej Biesiady Poetyckiej, która odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 w Klubie Spółdzielczym „Tęcza”, mieszczącym się przy ul. Spółdzielców 4.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie także doskonałą okazją do wypromowania młodych talentów poetyckich. Podczas biesiady, przed szeroką publicznością zaprezentują się uczestnicy warsztatów literackich, jakie raz w miesiącu odbywają się w siedzibie biblioteki. Organizatorzy przewidzieli także dodatkową atrakcję muzyczną. Uroczystość swoim występem uświetni znakomity muzyk i poeta – Kuba Michalski. Dla turkowskiej publiczności wykona specjalny koncert, będący mieszanką utworów Kaczmarskie, Cohena oraz kompozycji własnych do wierszy najwybitniejszych poetów.

Podobne artykuły

Kącik profilaktyki: Jak robić bezpieczne zakupy

Kącik profilaktyki: Jak robić bezpieczne zakupy

16-04-2019
Bezpiecznych świąt życzą druhowie OSP Turek

Bezpiecznych świąt życzą druhowie OSP Turek

22-12-2018
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

08-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama