piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Z Grupińskim o energetyce, samorządzie i wyborach

Z Grupińskim o energetyce, samorządzie i wyborach
 

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO poseł Rafał Grupiński przyjął zaproszenie szefa struktur powiatowych PO Dariusza Młynarczyka i w sobotę 20 kwietnia 2013 r. spotkał się z członkami turkowskiej Platformy. Bezpośrednia, żywa rozmowa była okazją do wymiany spostrzeżeń i opinii nt. bieżących wydarzeń politycznych, których ostatnio nie brakowało tak w kraju jak i w województwie. Szef wielkopolskiej Platformy zapoznał się także z problemami, które nurtują mieszkańców powiatu tureckiego. W spotkaniu wziął udział także poseł Tomasz Nowak.

W Turku najważniejszym tematem rozmów jest tematyka sektora paliwowo-energetycznego, jego szanse i zagrożenia dla naszego powiatu, zwłaszcza w kontekście ubiegłorocznych przekształceń własnościowych w turkowskiej kopalni. Nie inaczej było i tym razem. Na marginesie spraw kopalnianych, poruszono także sprawy odnawialnych źródeł energii.

reklama

Dużą część rozmowy zajęły sprawy samorządowe. Poruszono kwestie kadencyjności oraz formalno-prawne aspekty łączenia gmin. Omówiono warianty przygotowań do wyborów samorządowych w 2014 r., w tym sprawy zawierania ewentualnych koalicji przed i powyborczych. Przewodniczący Grupiński poinformował o przygotowanych przez pana prezydenta Komorowskiego propozycjach zmian np. w ustroju samorządu powiatowego. Jednym z proponowanych rozwiązań jest usytuowanie starosty jako jednoosobowego organu wykonawczego wybieranego przez radę powiatu. Prezydent póki co nie proponuje wyboru starosty w wyborach bezpośrednich.

Na zakończenie ponad 2,5h rozmowy Dariusz Młynarczyk, jako prezes stowarzyszenia Wszechnica Obywatelska, poinformował i zaprosił na debatę połączoną z prezentacją raportu „Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi”, organizowaną wspólnie z Instytutem Obywatelskim z Warszawy. Debata zaplanowana jest na 8 maja 2013 r. na godz. 17.00 w mediatece Muzeum im. Mehofera. Rafał Grupiński nie wykluczył wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

materiał prasowy

2
3

Podobne artykuły

Kup pan kanapkę i płyn do spryskiwaczy, czyli...

Kup pan kanapkę i płyn do spryskiwaczy, czyli...

9 lip.
Druga debata nad problemem śmieci w mieście

Druga debata nad problemem śmieci w mieście

12-02-2020
Kolejna debata społeczna KPP Turek poświęcona...

Kolejna debata społeczna KPP Turek poświęcona...

31-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama