niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zdrowy jak Tur

Zdrowy jak Tur
 

We wtorek 23 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach Programu 50+. Tym razem jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tematyką prozdrowotną. Witold Wojciechowski, nauczyciel geografii ZSO w Turku przybliżył w swoim wystąpieniu miejsca sprzyjające zdrowiu i rekreacji w naszym mieście i powiecie.

Wtorkowe spotkanie stało się także świetną okazją do rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu multimedialnego ph. „Zdrowy jak Tur”. Komisja Konkursowa w składzie: Anita Nawrot, Marcin Michalak (pracownicy Czytelni komputerowej i Zbiorów Multimedialnych) oraz Witold Wojciechowski – przewodniczący, postanowili przyznać 2 nagrody i dwa wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu w kategorii młodzież gimnazjalna zostali: Aleksandra Płuciennik z ZSG w Brudzewie – nagroda i Michał Zieliński z Gimnazjum nr 1 w Turku – wyróżnienie. Zaś, w kategorii młodzież ponadgimnazjalna nagrodę zdobyła Justyna Maćkowska z ZST w Turku, a wyróżnienie przypadło Mateuszowi Piłka także z ZST w Turku. Zarówno zwycięzcom jak i pozostałym 27 uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

reklama

Prace laureatów konkursu zostały wyświetlone i ciekawie omówione przez przewodniczącego komisji. Na ich podstawie Witold Wojciechowski zachęcał zarówno młodzież jak i uczestników Programu 50+ do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ścieżki rowerowe, malownicze krajobrazy, zapomniane niekiedy zabytki, w tym także przyrody oraz hale sportowe, sauna, baseny, szkółki jeździeckie to tylko niektóre z atrakcji naszego regionu.

Przed nami długi majowy weekend, warto więc pomyśleć o aktywności ruchowej tym bardziej, że tegoroczna zima nieco się przeciągnęła, a zdrowie człowieka uzależnione jest między innymi od stylu życia. Pamiętać zatem należy o aktywności fizycznej i umysłowej, podejmowanej przede wszystkim dla przyjemności, a dzięki temu na dłużej zachowamy swoje zdrowie.

Anita Nawrot, Materiał prasowy MiPBP

Podobne artykuły

Dobra: 173 000 zł dla 3 kościołów. Nie wszyscy...

Dobra: 173 000 zł dla 3 kościołów. Nie wszyscy radni...

06-10-2017
O grypie w bibliotece miejskiej

O grypie w bibliotece miejskiej

05-10-2017
Lokalna Karta Seniora

Lokalna Karta Seniora

11-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama