Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Konkurs weekendowy: Z nami zobaczysz TSA za darmo!

Konkurs weekendowy: Z nami zobaczysz TSA za darmo! - Fot. Rafał Nowakowski
Fot. Rafał Nowakowski 

Już w najbliższy wtorek nastąpi inauguracja działalności Pubu 21 w nowym, większym i bardziej przyjaznym dla tego typu imprez miejscu. Dla osób, które w przededniu długiego weekendu chciałyby udać się na wyjątkowy koncert prekursorów heavy metalu w Polsce mamy pewną propozycję.

Tym razem mamy dla Państwa jedną, pojedynczą wejściówkę. Bilet będzie można zdobyć odpowiadając na pytanie: W którym roku powstał zespół TSA? Swoje wskazania należy wysyłać do dnia 29 kwietnia (do godz. 12:00), wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu kontaktowego, na adres konkurs@turek.net.pl, w temacie maila wpisując "TSA". Zamieszczone w treści odpowiedzi dane osobowe wykorzystane będą przez redakcję portalu Turek.net.pl jedynie w celu poinformowania zwycięzcy o sposobie odbioru biletu.

reklama

Zespół powstał u kresu lat 70-tych w Opolu. Jeszcze jako instrumentalny kwartet, TSA (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak) z miażdżącą przewagą wygrało w Festiwal w Jarocinie by zaraz potem, na „Pop Session” zadebiutować z Markiem Piekarczykiem w składzie. W latach 1987 - 1989 zespół występował w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w której główną rolę zagrał Marek Piekarczyk (Teatr Muzyczny w Gdyni) a następnie zawiesił działalność. Po roku pojawiły dwie nowe formacje: TSA i TSA Evolution, które wkrótce przestały istnieć. Później TSA kilkakrotnie powracało w różnych składach ale żaden nie przetrwał próby czasu.5 maja 2001 roku TSA zagrało znowu w klasycznym, składzie. W kilka tygodni później kwintet oficjalnie ogłosił wznowienie działalność i od tego momentu systematycznie odzyskuje pozycję sprzed lat. Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół TSA wystąpił na ponad 130 koncertach w kraju a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

TSA zagra w nowym „21” przy ul. Kaliskiej ("Cech Rzemiosł") dnia 30 kwietnia, o godzinę 19:00. Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu do nabycia w „starym” Pubie 21, Żeromskiego 21. Rezerwacja pod nr tel. 609 699 878.

Opracował: AW
Foto: R. Nowakowski‹

Podobne artykuły

Kino TUR: bilety online dostępne od 1 marca

Kino TUR: bilety online dostępne od 1 marca

14 lt.
Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii...

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii radnych...

30-10-2020
OSiR podnosi ceny za basen. Będzie drożej ale...

OSiR podnosi ceny za basen. Będzie drożej ale nie...

09-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama