niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Od Lipali rozpoczęli bardzo długi weekend

Od Lipali rozpoczęli bardzo długi weekend
 

Właśnie w ten piątek większość uczniów zakończyła swoją edukację w szkołach średnich. Cóż mogli robić świętujący maturzyści, a także wszyscy inni turkowanie w ten wieczór? Dla każdej osoby preferującej czynne spędzanie czasu wolnego Miejski Dom Kultury przygotował niemałą niespodziankę! Koncert Lipali – właśnie tę alternatywę wybrała większość z nas.

Lipali to grupa muzyczna powstała w 2000 roku, której pomysłodawcą był Tomasz Lipnicki. Z początku miał być to solowy projekt dawnego wokalisty bandu Illusion, ale trzy lata później zaprosił on do współpracy Adriana Kulika (basistę) i Łukasza "Lukę" Jeleniewskiego (perkusistę). Taki skład obecny jest aż do dzisiaj.

reklama

Zespół otrzymał mnóstwo nominacji i nagród, m.in. Fryderyka w kategorii album roku rock/metal w 2008. Grupa działa prężnie, a żywym tego dowodem był ich koncert!

Publiczność nie tylko mogła bawić się przy ich twórczości, ale też łapała świetny kontakt z wokalistą, który w przerwach rozmawiał z fanami, dzielił się swoimi żartami i anegdotkami z życia.

Ci bliżej sceny mieli okazję dostać niezapomnianą pamiątkę, gdyż pod sam koniec widowiska muzycy rzucali swoimi kostkami od gitar, natomiast szczęśliwcy dostali od perkusisty pałeczki sygnowane jego imieniem i nazwiskiem, a także nazwą bandu.

reklama

Mimo małych niedogodności ze sprzętem dali sobie świetnie radę, a zgromadzeni pragnęli, by grupa grała o wiele dłużej niż było to przewidziane.

W końcu możemy pogratulować MDK-owi, który po mniej lub bardziej udanych inicjatywach zorganizował koncert na tak wysokim poziomie. Mamy nadzieję, iż nie zaprzestanie w swoich działaniach, a zapoczątkuje to inne przedsięwzięcia, które skuszą młodzież do wyjścia z domu, sprzed ekranu komputera, bądź z ławek spod bloków. Mając tak wiele możliwości jak Miejski Dom Kultury można sporo zdziałać, a piątkowa impreza była tego doskonałym przykładem.

L. Polipowska
fot. E. Derucka

Podobne artykuły

Policjanci radzą. Bezpieczny powrót do szkoły

Policjanci radzą. Bezpieczny powrót do szkoły

01-09-2020
Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

01-09-2020
Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach...

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach szkół?...

21-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama