środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Społeczny czyn na 1 Maja

Społeczny czyn na 1 Maja
 

1 maj to dzień, kiedy większość ludzi odpoczywa od codziennych zawodowych zajęć i oddaje się błogiemu lenistwu. Jednak nie dla wszystkich jest to czas wolny od obowiązków. Wolontariusze Stowarzyszenia Przystań postanowili właśnie 1 maj poświęcić na pracę społeczną, w ramach której podjęli się gruntownego remontu nowej siedziby Przystani.

Od wczesnych godzin porannych, kiedy inni przewracali się właśnie na drugi bok, wolontariusze Przystani usuwali stary tynk, szpachlowali i malowali. Oczywiście wszystkimi pracami, przygotowującymi nową siedzibę stowarzyszenia, mogła zająć się profesjonalna firma remontowa, jednak na tą pieniędzy już zabrakło. Na szczęście udało się zakupić materiały i to wystarczyło. Szybko znaleźli się ochotnicy, którzy z dużym zapałem i zupełnie za darmo przystąpili do remontu pomieszczenia.

reklama

Klucze do byłej przepompowni PGKiM, mieszczącej się przy ulicy Browarnej 13, burmistrz Czapla przekazał Przystani 9 stycznia 2012 roku. Sam moment oddania budynku poprzedzony był etapem wielomiesięcznych starań i negocjacji. Potem przyszedł czas na poszukiwanie sponsorów i pozyskiwanie pieniędzy na adaptację budynku dla potrzeb stowarzyszenia. Teraz budynek czeka konkretny remont.

Dzisiejsza akcja wolontariuszy nie była jednorazowym porywem serc i chęci. Kontynuacja działań remontowych nastąpi już w najbliższą sobotę. Stąd też apel do wszystkich ludzi dobrej woli, dysponujących odrobiną wolnego czasu, o przyłączenie się do wspólnej pracy. Chcesz pomóc, wpadnij na "subotnikę" na Browarnej 13 w sobotę, 4 maja.

Foto: M. Derucki

Podobne artykuły

W tych branżach próżno szukać pracy. Gdzie...

W tych branżach próżno szukać pracy. Gdzie...

16-12-2020
Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do...

Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do...

22-10-2020
Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w...

Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w Tokarach

22-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama