czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Strzelali, ratowali i uczyli, jak być bezpiecznym

Strzelali, ratowali i uczyli, jak być bezpiecznym
 

Pościg, huk wystrzałów, płomienie – w piątek na terenie OSiR-u przy ul. Armii Krajowej dochodziło do zdarzeń, których nie powstydziłby się hollywoodzki plan filmowy. Tego dnia w czasie rozmaitych pokazów wszystko dawali z siebie policjanci, strażacy i ratownicy medyczni, a to za sprawą akcji edukacyjno-profilaktycznej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Całość jakże interesujących działań trwała od godz 9:00 do 14:00. Osoby, które odwiedziły OSiR już rano, mogły rzucić okiem na prezentacje poszczególnych służb. Była to duża atrakcja dla najmłodszych, którzy otrzymali niezwykłą szansę przyjrzenia się z bliska wyposażeniu wozu strażackiego, karetki lub radiowozu. Turkowianie przekonali się także na własnej skórze, jak zachowuje się ludzkie ciało podczas wypadku i jak bardzo pomocne są wtedy zapięte pasy bezpieczeństwa. Pewne wyobrażenie o takiej sytuacji dał im tzw. symulator zderzeń.

reklama

Piątkowa akcja łączyła w sobie sporą dawkę profilaktycznego edukowania z prawdziwym show. Ok. godz. 12:30 na terenie OSiRu zrobiło się głośno i bardzo interesująco, gdyż wtedy rozpoczął się specjalny pokaz. W jego trakcie policjanci ścigali przestępcę. Ten został wprawdzie ujęty, ale w trakcie akcji doszło do – pozorowanego oczywiście – wypadku. Wtedy do działania przystąpili strażacy i ratownicy medyczni, a w ruch poszedł m.in. sprzęt hydrauliczny do ratownictwa drogowego.

Kampania edukacyjno-profilaktyczna „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” mogła dojść do skutku dzięki inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Turku, a także współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, Działu Pomocy Doraźnej przy SP ZOZ w Turku oraz burmistrza miasta Turku.

AW
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu...

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu Uniejowskiej z...

25 czerw.
Nowa strefa aktywności w Turku

Nowa strefa aktywności w Turku

24-01-2019
Turek: Premiowanie źrebiąt już 1 lipca

Turek: Premiowanie źrebiąt już 1 lipca

22-06-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama