Mecz: Tulisia Tuliszków vs. MGKS Tur 1921 Turek | 23.09 17:00 | Stadion w Tuliszkowie

piątek 21 września 2018

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

ChałTURa 2013: Nowicki Band podbił serca publiczności

ChałTURa 2013: Nowicki Band podbił serca publiczności - Nowicki Band / Foto: MDK Turek
Nowicki Band / Foto: MDK Turek 

W miniony piątek po południu odbył się festiwal muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej „chałTURa 2013”. Po raz trzeci zespoły weselne ściągnęły całe rodziny do parku Konstytucji 3-go maja. Zebrani oklaskiwali tam muzyków biorących udział w prezentacji, a także turkowski Big Band, który wystąpił jako pierwszy w charakterze gwiazdy wieczoru. W tym roku serca publiczności podbili członkowie zespołu Nowicki Band.

W piątek teren przy ul. Kościuszki stał się najbardziej „nieprzyzwoitym” punktem na mapie Turku. Nie chodzi tu bynajmniej o słowa prezentowanych tam piosenek. Po prostu podczas gdy większość popularnych stacji telewizyjnych i radiowych traktuje dzieła rodzimych grup i wokalistów jak muzykę drugiej kategorii, na chałTURze widowni zaserwowano polskie przeboje w stylistyce muzyki weselnej i dancingowej. W owym procederze uczestniczyła publiczność złożona z mieszkańców Turku, którzy na ostatecznie pokazali, że potrafią bawić się nieprzyzwoicie dobrze przy swojskich rytmach, odrzucając muzyczne mody czy „wielkomiejskie” zadęcie.

reklama

Choć chodziło o zagranie muzyki łatwej, to sami muzycy nie mogli narzekać na łatwiznę. Na scenie w parku nie było miejsca dla pseudo DJ-ów grających z laptopa, a grupy musiały zaprezentować się na żywo. Wydarzenie rozpoczął występ Big Bandu miasta Turek prowadzonego przez Krystiana Siwka.

Potem w muzyczne szranki stanęły 4 zespoły. O tym, kto miał z owego pojedynku wyjść „z tarczą” zdecydować musiała publiczność. Ostatecznie okazało się, że zwyciężył zespół Nowicki Band, a jego wyższość uznać musiały zespoły Venedig, Next i Feniks.

Organizatorem III Prezentacji Zespołów Weselnych „chałTURa” 2013 był Miejski Dom Kultury w Turku. Organizatorzy dziękują pani Justynie Gromadzie z restauracji Sorrento, panu Markowi Kozłowskiemu z piekarni Muchlin oraz Jackowi Karpińskiemu za udostępnienie perkusji.

reklama

Publiczność uczestnicząca w plebiscycie otrzymała nagrody ufundowane przez: karnety na siłownię (Fitness Planet), karnety na basen i karnet do groty solnej (Ośrodek Sportu i Rekreacji), wizyta u fryzjera (Salon Wella, ul. Mickiewicza), wizyta u kosmetyczki (Kącik Urody – Kasia Karniszewska), kolacja dla dwóch osób (Restauracja 69).

AW

Foto: MDK i MD

Podobne artykuły

Sztuka na ulicach Turku

Sztuka na ulicach Turku

9 wrz.
Ognisty pokaz na zakończenie II Festiwalu Ognia...

Ognisty pokaz na zakończenie II Festiwalu Ognia i...

30 lip.
Palkowski i Chauveron czyli XV Turkowskie Lato...

Palkowski i Chauveron czyli XV Turkowskie Lato z Filmem

23 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama