sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Gdzie się bawić w weekend?

Gdzie się bawić w weekend?
 

Upalna pogoda skłania do leniuchowania, więc może warto ulec tej pokusie i oddać się labie podczas pierwszego weekendu lata. Można to uczynić, gdyż na terenie powiatu tureckiego odbywać się będzie naprawdę wiele interesujących imprez.

Weekend warto rozpocząć odwiedzając Pub 21 przy ul. Kaliskiej 47 („Cech Rzemiosł”). Tym razem fani rocka będą mieli okazję bawić się na koncercie kultowego zespołu Rezerwat, znanego z takich ponadczasowych hitów jak Marionetka, Histeria, Obserwator czy Zaopiekuj się mną. Występ rozpocznie się o godzinie 19.00, a Rezerwat supportować będzie RAY (bilety w cenie 30/40 zł).

reklama

Nudno nie będzie także w sobotę. Wtedy to na placu zabaw i gier na os. Wyzwolenia w Turku odbędzie się Dzień Zabaw Sportowo-Rekreacyjnych na "Powitanie Lata". Nie będzie to jedyna turkowska impreza plenerowa, gdyż o godz. 15:00 na os. Matejki rozpocznie się "Festyn Osiedlowy". W programie: konkursy zręcznościowe i zabawy, konkurs plastyczny, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, pokaz udzielania pierwszej pomocy, wspólne grillowanie itd. Nie mniej radośnie będzie w Malanowie, gdzie zorganizowany zostanie "Festyn Strażacki". Podczas wydarzenia, które począwszy od godz. 15:00 trwać będzie na placu przy tamtejszej strażnicy OSP, będzie można obejrzeć sprzęt strażacki, pobawić się na dmuchanym zamku, wskoczyć na mechanicznego byka itd. Sobota to także rozmaite imprezy sportowe, wchodzące w skład "Dni Przykony". Całość wymienionych sobotnich atrakcji wciąż nie stanowi całej palety opcji spędzenia wolnego czasu. W dniu 22 czerwca o godz. 19:00 w parku im. Żerminy Składkowskiej odbędą się przecież "Sobótkowe Wianki".

Wytchnienia nie da nam także niedziela. Wtedy to zorganizowany zostanie XI Powiatowy Rajd Rekreacyjny pod hasłem "Tato już lato, idziemy na rowery!”. Impreza rozpocznie się godz. 9.30. Rowerzyści wyruszą z parkingu przy Nadleśnictwie Turek, a pasjonaci Nordic Walking i biegacze z terenu przy LIDL-u. W niedzielę warto również odwiedzić Tarnowski Młyn, gdzie od godz. 14.00 na placu przy świetlicy wiejskiej trwać będą obchody "Nocy Świętojańskiej". Z kolei podczas finiszu "Dni Przykony" będzie można śledzić zmagania rodzin, a także bawić się podczas koncertu grupy Voyager.

Gwoli ścisłości należy dodać, że w Uniejowie pojawi się „Lato z Radiem”, a w ramach imprezy zagrają Myslovitz i Doda.

reklama

Opracował:AW
Źródło: strony gmin i miast

Podobne artykuły

Pieczone ziemniaki królowały w Tarnowskim...

Pieczone ziemniaki królowały w Tarnowskim Młynie po...

07-09-2019
Tarnowski Młyn zaprasza na Święto Pieczonego...

Tarnowski Młyn zaprasza na Święto Pieczonego...

05-09-2019
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy...

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy Wianek...

24-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama