poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Absolutoria. Trzynaste - niepechowe

Absolutoria. Trzynaste - niepechowe
 

686 absolwentów z dziewięciu kierunków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie otrzymało w ostatni weekend (22-23 czerwca) absolutoria. Prof. Mirosław Pawlak, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie podziękował wszystkim – studentom, wykładowcom, rodzicom i bliskim byłych już studentów – za zaangażowanie w naukę i pracę.
 
W sobotę i niedzielę aula Centrum Wykładowo-Dydaktycznego przy ul. Popiełuszki była wypełniona szczelnie aż cztery razy. W sobotę (dwie uroczystości) dokumenty absolutoryjne odebrali absolwenci kierunków pedagogika (138 osób) i edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (20) oraz filologia (70) i praca socjalna (96). W niedzielę, najpierw odbyło się absolutorium dla politologii (61) i zarządzania (182), potem dla kierunków technicznych, czyli mechaniki i budowy maszyn (48), budownictwa (41) i inżynierii środowiska (32).

Dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego, witając przybyłych, przytoczył trochę danych statystycznych, pokazujących, ile trudu trzeba było włożyć w naukę i ich nauczanie. I tak, absolwenci kierunku „pedagogika” mają za sobą, po całym toku kształcenia, 88 egzaminów i zaliczeń, a edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej – 100 egzaminów i zaliczeń. Absolwenci kierunku filologia zdali prawie 40 egzaminów i zaliczeń – w zależności od wybranej specjalności, a pracy socjalnej – 78 egzaminów i zaliczeń. Byli już studenci politologii mają za sobą 69 egzaminów i zaliczeń, natomiast zarządzania uzyskali pozytywne oceny z ponad 40 egzaminów i zaliczeń – w zależności od wybranej specjalności. Absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn „przeżyli” 57 egzaminów i zaliczeń.

reklama

Absolwentów kierunków budownictwo (32) – to pierwsi absolwenci tego kierunku w historii naszej uczelni – oraz inżynierii środowiska (41) żegnała dr inż. Bogumiła Delczyk-Olejniczak, pełnomocnik rektora ds. utworzenia Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska PWSZ w Koninie. Warto przypomnieć, że absolwenci tych dwóch kierunków kończyli reorganizowany właśnie Zamiejscowy Wydział Budownictwa i Instalacji Komunalnych w Turku. Od nowego roku akademickiego jego studenci i wykładowcy przenoszą się do Konina. Tu, razem z kierunkami dotychczas przypisanymi do Instytutu Technicznego na WS-T, utworzą nową strukturę: Wydział Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie kończy 15 rok działalności. Ostatnia uroczystość była przygotowana dla trzynastego rocznika studiujących tu młodych ludzi. W tym czasie wypuściła 10 tys. absolwentów tytułami licencjata lub inżyniera.
 
Materiał prasowy, Maria Sierakowska

Podobne artykuły

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla...

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla Wójt...

2 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

1 lip.
Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla...

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama