wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Dworzec kona za czarnym parawanem

Dworzec kona za czarnym parawanem
 

Od dłuższego czasu wiadomo było, że dworzec PKS-u czeka zniszczenie, by powstać mógł pawilon handlowy o przestrzeni 5-6 tys. m², w którym znajdzie się kilkanaście sklepów. Właśnie rozpoczęły się zintensyfikowane prace rozbiórkowe.

Za komercjalizację projektu odpowiada firma Retail Concept. Jak informowaliśmy niedawno, według Joanny Marczak - osoby odpowiedzialnej za obsługę projektu „Karuzela” w Turku - prace nad powstaniem galerii przebiegają zgodnie z planem i już w sierpniu rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Słowa te znajdują potwierdzenie w czynach. Turkowianie oraz mieszkańcy powiatu, regularnie odwiedzający nasze miasto zauważyli już, że burzenie dworca nabiera rozpędu. Jego teren ogrodzony został siatką, a widoku dewastacji szczędzi postronnym przechodniom czarna folia.

reklama

Przypomnijmy, że park powstaje z inicjatywy BOZA Inwestycje z Rybnika. Jego zaprojektowanie zlecono poznańskiej pracowni architektonicznej API. Ma to być pierwszy obiekt tego typu w naszym mieście. Wizualizacje są obiecujące, cały czas jednak mieszkańcy Turku mają żal o sprzedaż dworca, którego namiastką są obecnie odstraszające, blaszane wiaty. W przyszłości mają one zostać zastąpione trzema peronami autobusowymi ulokowanymi przy galerii.

AW, MA
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

14-09-2018
M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla...

M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla Mieszkańców, a...

16-06-2018
Komunikacyjna masakra na Dworcowej

Komunikacyjna masakra na Dworcowej

13-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama