Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Dworzec kona za czarnym parawanem

Dworzec kona za czarnym parawanem
 

Od dłuższego czasu wiadomo było, że dworzec PKS-u czeka zniszczenie, by powstać mógł pawilon handlowy o przestrzeni 5-6 tys. m², w którym znajdzie się kilkanaście sklepów. Właśnie rozpoczęły się zintensyfikowane prace rozbiórkowe.

Za komercjalizację projektu odpowiada firma Retail Concept. Jak informowaliśmy niedawno, według Joanny Marczak - osoby odpowiedzialnej za obsługę projektu „Karuzela” w Turku - prace nad powstaniem galerii przebiegają zgodnie z planem i już w sierpniu rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Słowa te znajdują potwierdzenie w czynach. Turkowianie oraz mieszkańcy powiatu, regularnie odwiedzający nasze miasto zauważyli już, że burzenie dworca nabiera rozpędu. Jego teren ogrodzony został siatką, a widoku dewastacji szczędzi postronnym przechodniom czarna folia.

reklama

Przypomnijmy, że park powstaje z inicjatywy BOZA Inwestycje z Rybnika. Jego zaprojektowanie zlecono poznańskiej pracowni architektonicznej API. Ma to być pierwszy obiekt tego typu w naszym mieście. Wizualizacje są obiecujące, cały czas jednak mieszkańcy Turku mają żal o sprzedaż dworca, którego namiastką są obecnie odstraszające, blaszane wiaty. W przyszłości mają one zostać zastąpione trzema peronami autobusowymi ulokowanymi przy galerii.

AW, MA
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy...

Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy głupota?

17-08-2020
Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

14-09-2018
M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla...

M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla Mieszkańców, a...

16-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama