wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Gdzie można bawić się w weekend?

Gdzie można bawić się w weekend?
 

Przed nami jeden z ostatnich wakacyjnych weekendów. Warto spędzić go miło, zbierając piękne, letnie wspomnienia. W jaki sposób? Przedstawiamy kilka możliwości dla mieszkańców naszych okolic.

24 sierpnia, Kościół NSPJ w Turku

reklama

Do naszego miasta zawita VI Festiwal Akademii Gitary, w ramach którego w Kościele NSPJ w Turku o godz. 20.00 odbędzie się koncert grupy Jacaras.  Zesp󳠋wystąpi w towarzystwie sopranistki Juliety Gonzalez-Springer. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki dawnej. Wstęp wolny.

25 sierpnia, Gąsin

Gmina Przykona zaprasza na obrzędy dożynkowe do Gąsina. Impreza odbędzie się na placu przy OSP od godz. 15.30. W programie są m.in. Msza Święta, występy zespołów „Zgoda” ze Smulska oraz zabawa taneczna przy muzycznej oprawie zapewnionej przez grupę „Venedig”. Dożynki połączone są z lokalnymi Dniami Energii, podczas których zaprezentowane zostaną odnawialne źródła energii.

reklama

25 sierpnia, Chylin

Gmina Władysławów zaprasza do wspólnego świętowania udanych zbiorów na gminno-parafialnych dożynkach w Chylinie. Na placu przy budynku OSP od godz. 14.00 ruszą obrzędy dożynkowe połączone z występami lokalnych artystów oraz zabawą taneczną.

25 sierpnia, Cisew

Na placu przy Szkole Podstawowej w Cisewie od godz. 13.30 ruszą obchody dożynek Gminy Turek. Podczas wspólnego świętowania na scenie pojawią się: orkiestra dęta OSP Turek, zespół „Marynia”, kabaret „Kapota” z Łodzi oraz grupa „Fenix Band”. Nastąpi także uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Cisewie. Dla zainteresowanych przewidziano ciekawe konkursy, m.in. na najładniejszy wieniec dożynkowy, najciekawsze stoisko dożynkowe czy najśmieszniejsze lub wyróżniające się warzywo i owoc.

25 sierpnia, Krępa

Gmina Tuliszków w przedostatni wakacyjny weekend także postanowiła zorganizować dożynki dla swoich mieszkańców. W miejscowości Krępa od godz. 14.45 ruszą uroczystości przy strażnicy OSP. W programie znalazły się występy „Kapeli Śląskiej” oraz kabaretu „Trzy Ofiary Drogi do Europy”. Zostanie także uczczone 100-lecie istnienia jednostki OSP w Krępie. Po oficjalnych uroczystościach zgromadzeni będą mogli bawić się na zabawie tanecznej.

23 i 25 sierpnia, MDK w Turku

Przypominamy o wakacyjnej ofercie Miejskiego Domu Kultury skierowanej do najmłodszych. 23 sierpnia o godz. 11.00 w sali MDK odbędzie się „Spotkanie z piosenką wakacyjną”. Są to zabawy taneczne i wokalne dla dzieci i młodzieży. 25 sierpnia, również w sali MDK o godz. 11.00 ruszy gra słowna „Państwa-Miasta”. Wstęp wolny.

Mamy nadzieję, każdy w weekendowym zestawieniu imprez każdy odnajdzie coś dla siebie. Życzymy czytelnikom miłego wypoczynku.

M.A.

Podobne artykuły

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i...

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i cały...

01-09-2019
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama