poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Do znudzenia po raz trzeci... Mehofferowskie Klimaty once again

Do znudzenia po raz trzeci... Mehofferowskie Klimaty once again
 

„Nic dwa razy się nie zdarza” - pisała kiedyś Wisława Szyborska. A jednak w Turku, zdarzyło się nawet po raz trzeci. Niestety. Mowa oczywiście o Festiwalu Mehofferowskie Klimaty, który był, odzwierciedleniem zeszłorocznej edycji.

Przez dwa dni w rynku mieliśmy okazję zajrzeć do skromnie rozstawionych stoisk pszczelarzy, czy muzeum, a także specjalnie stylizowanej kawiarenki. Nie zabrakło oczywiście pleneru malarskiego, w którym pierwsze miejsce zajęła Paula Tomczyk.

reklama

Centrum imprezy był jednak park im. Żerminy Składkowskiej, gdzie dzieci mogły wziąć udział w rozmaitych konkurencjach, a także w warsztatach witrażownictwa, podczas gdy dorośli mieli do dyspozycji: wysłuchanie koncertów Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele i Piotra Karpieni, finalisty programu Mam Talent.

Po muzycznych występach przyszedł czas na modę. Właśnie to wzbudziło największą ciekawość wśród zgromadzonych, którzy specjalnie przybyli w niedzielne popołudnie, aby zobaczyć pokaz mody prowadzony przez Agnieszkę Jastrzębską, redaktorkę naczelną „Gali”, a także dziennikarkę TVN.

Wydarzeniem kulminacyjnym była gra świateł w kościele NSPJ.

reklama

Przybyli na imprezę, widząc gazeciarzy, kataryniarzy, bicykle, mogli mieć wrażenie déjà vu. Tegoroczna edycja nie zaskoczyła niczym nowatorskim, była powieleniem programu sprzed roku i sprzed dwóch lat, kiedy to festiwal nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Projekt został zorganizowany przez poznańską agencję Kończal&Szwarc.

Livia Polipowska

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

21 sierp.
Większe pieniądze na rewitalizacje dużego...

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego parku....

10 sierp.
Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja...

Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja parku...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama