piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Minister chwali ZST i zapowiada ożywienie gospodarcze

Minister chwali ZST i zapowiada ożywienie gospodarcze
 

W minioną sobotę w naszym mieście po raz kolejny zawitał sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, minister Tomasz Jędrzejczak. Szef gabinetu politycznego ministra gospodarki nie tylko spotkał się z lokalnymi członkami PSL-u, ale także pojawił się w Muzeum Miasta Turku i Zespole Szkół Technicznych.

Nim polityk, lokalni ludowcy i przedstawiciele mediów spotkali się w siedzibie PSL-u przy ul. 3 Maja, minister udał się zobaczyć, jak rosną mury sali sportowej przy ZST. Wszakże Tomasz Jędrzejczak w kwietniu tego roku był jedną z osób, wbijających pierwsze symboliczne szpadle w grunt, na którym realizowana jest inwestycja.

reklama

Dziś pan dyrektor Seńko pokazał mi powstającą salę gimnastyczną i jestem pod dużym wrażeniem. Jest to naprawdę rzecz bardzo budująca, że tak szybko to przychodzi. Gdy pilnuje się harmonogramu, terminu, to to widać. Jest to co ważne technologia pasywna, dzięki temu jesteśmy bliżej ekologii – chwalił to co dzieje się w Zespole Szkół Technicznych Tomasz Jędrzejczak, wyrażając się także pochlebnie o jakości nauczania i warunkach kształcenia młodzieży w tejże placówce.

Rzecz jasna chęć spojrzenia na rosnącą salę sportową nie była głównym powodem przyjazdu ministra: – Ja odwiedzam te miejscowości, które mają jakiś plan na przyszłość, mają plany rozwojowe – mówił gość konferencji dodając, że często mieszkańcy danego miasta nie dostrzegają postępu zachodzącego w swym miejscu zamieszkania. – Mam tutaj przyjaciół, sam mam małżonkę z Wielkopolski. Ponadto sam jestem absolwentem szkoły technicznej podobnej do tej, którą pan dyrektor Seńko reprezentuje, jest więc mi tutaj blisko z wielu powodów. 

Podczas konferencji minister mówił o tym, że z polską gospodarką nie jest tak źle, jak utrzymuje wiele osób, dla których „szklanka zawsze jest do połowy pusta”: – W ostatnim roku bezrobocie w Polsce spadło i ten spadek jest najwyższy w całej UE, jeśli chodzi o ostatni okres. Może to nie jest dużo, ale trzeba się cieszyć z tego co jest, bo w innych krajach sobie tak dobrze nie radzą jak my. Mamy coraz więcej przejawów tego, że za chwilę zacznie się wzrost gospodarczy na wyższym poziomie. Za pierwsze 7 miesięcy 2013r. mamy o 6,2% wzrostu eksportu. Jednocześnie około 2,3-2,4% spada import. To powoduje, że deficyt w handlu zagranicznym wynosi około 600 milionów, a niedawno to było 8 – 7 miliardów. Tu mamy naprawdę bardzo dobry przyrost.

W czasie sobotniej wizyty minister Jędrzejczak odwiedził Muzeum Miasta Turku, a także znalazł czas na podziwianie wnętrz kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

reklama

AW

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama