poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Historia nie musi być nudna

Historia nie musi być nudna
 

Kto z nas nie pamięta tych dłużących się wykładów podczas lekcji historii. Zamiast konkretnej wiedzy – człowiek mógł wynieść poczucie zmarnowanego czasu. By uniknąć takiej sytuacji, w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku wiele dzieje się na historii.

W piątek (4.10.2013 r.) grupa uczniów z klasy I c postanowiła wczuć się w klimat starożytnego Egiptu i zaprezentowała inscenizację „Sądu Ozyrysa”. Nie dość, że gimnazjaliści się świetnie bawili, to jeszcze „przemycili” mnóstwo informacji na temat dawnych wierzeń. Wykazali przy tym sporo kreatywności, gdyż musieli zadbać o odpowiednie stroje, przestrzeń i rekwizyty, a do tej pory nie mieli doświadczenia w całkowicie samodzielnym przygotowaniu tego rodzaju zadania. Pozostałym uczniom tak bardzo spodobała się lekcja, że zebrał się nowy zespół, który rozpoczął przygotowania nad kolejną inscenizacją. Jaką? Cierpliwości, opowiemy o tym w swoim czasie.

reklama

Opracowała Anna Maćczak
Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Wielki sukces turkowskiej oświaty

Wielki sukces turkowskiej oświaty

25-06-2018
Turkowska edukacja po reformie. Co się zmieni?

Turkowska edukacja po reformie. Co się zmieni?

11-02-2017
Spotkanie z

Spotkanie z "Zemstą" Aleksandra Fredry

25-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama