czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Stop Włamywaczom - Policja apeluje

Stop Włamywaczom - Policja apeluje
 

W ostatnich miesiącach na terenie powiatu tureckiego miało miejsce kilka włamań do domów i mieszkań. Przestępcy wykorzystując najczęściej nieobecność domowników pokonywali zamki w oknach i drzwiach tarasowych. Ich łupem padała głównie biżuteria, pieniądze, sprzęt elektroniczny. Apelujemy o jak najlepsze zabezpieczenie mienia. Prosimy również o sygnały dotyczące wszelkich niepokojących Państwa sytuacji w najbliższym otoczeniu. Dzwońcie na nr alarmowy 997.       

W ostatnich miesiącach na terenie powiatu tureckiego doszło do kilku włamań do mieszkań oraz do domów jednorodzinnych. Sprawcy najczęściej wykorzystując nieobecność domowników pokonywali zamki w oknach jak również w drzwiach balkonowych i tarasowych. Do zdarzeń tych dochodziło w różnych dniach tygodnia. Sprawcy do mieszkań na osiedlach domów wielorodzinnych włamywali się w godzinach dopołudniowych. Najczęściej wybierali mieszkania na parterze. Włamania do domów jednorodzinnych miały miejsce w nocy. Włamywacze najczęściej uszkadzali futryny drzwi tarasowych pokonując przy tym zamki i rygle. Łupem złodziei padały najczęściej biżuteria, pieniądze, sprzęt fotograficzny, telefony komórkowe oraz przedmioty wartościowe o małych gabarytach.

reklama

Informacje te przekazujemy, aby przestrzec Państwa przed włamywaczami. Chcemy jednocześnie przekazać kilka rad, które mogą uchronić Państwa przed staniem się ofiarą takiego przestępcy. Pamiętajmy, aby wychodząc z domu zamykać w każdym przypadku drzwi i okna. Nie pozostawiajmy uchylonych okien jak też drzwi balkonowych lub tarasowych. Kluczy do mieszkań nie pozostawiajmy w tzw. „dobrych schowkach” np. pod wycieraczką. Okna i drzwi warto wyposażyć w dodatkowe zamki atestowane. Rozważmy montaż instalacji alarmowej i rolet antywłamaniowych.

Dbajmy o dobytek zgromadzony w swoich domach i mieszkaniach. O każdym przypadku wzbudzającym nasz niepokój informujmy Policję dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

Zadbajmy również o dobre oświetlenie terenu wokół domów jednorodzinnych. Sami nie opowiadajmy przypadkowo napotkanym osobom o posiadanym majątku i stosowanych zabezpieczeniach w domu. Ważne jest również, aby współdziałać z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich mieszkanie. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi stojącymi przed ich drzwiami, poruszającymi się w okolicy ich domu. Gdy wyjeżdżamy poprośmy sąsiadów, aby opróżnili naszą skrzynkę pocztową, pozbierali ulotki sprzed drzwi jak również, aby odwiedzili nasz lokal, otworzyli na chwilę oko, zapalili światło. Nie wpuszczajmy do naszych mieszkań i domów przypadkowych osób. Osoby te mogą prowadzić rozpoznanie i przekazywać informacje o naszym dobytku złodziejom. Pamiętamy także, aby zanotować numery fabryczne wartościowych przedmiotów a pieniądze i biżuterie w miarę możliwości przechowujmy w zamontowanych na stałe sejfach lub kasetkach. W przypadku znacznych kwot pieniędzy weźmy pod uwagę możliwość przechowywania ich w banku.

reklama

Postępujmy tak, aby nie ułatwiać życia przestępcom. Dbajmy o dobytek zgromadzony w swoich domach i mieszkaniach. O każdym przypadku wzbudzającym nasz niepokój informujmy Policję dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

Tylko natychmiastowa informacja i szybka reakcja policji może doprowadzić do zatrzymania włamywaczy.

Źródło: www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama