piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

W Turku nie kupisz już "Heloł Kiti"

W Turku nie kupisz już
foto: materiał operacyjny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 

W dniach 23 i 24 stycznia br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z funkcjonariuszami z Turku i Jarocina przeprowadzili akcję wymierzoną w sprzedawców handlujących podrobionymi artykułami. Na terenie województwa zabezpieczono towar o wartości 93 tysięcy złotych, zaś na terenie powiatu o wartości 45 tysięcy złotych.

Kryminalni otrzymawszy informację o przedsiębiorcach, którzy wprowadzają do obiegu podrobione artykuły z zastrzeżonymi znakami towarowymi, postanowili skontrolować sześć sklepów i stoisk na terenie powiatu tureckiego. Zabezpieczono głównie odzież, plecaki, torby sportowe i biżuterię, które miały uchodzić na oryginalne.

reklama

W całej sytuacji głównymi poszkodowanymi są producenci artykułów podrobionych marek, a więc odzieży, zabawek, produktów dla dzieci czy sportowców.  Łącznie zabezpieczono ok. 1500 sztuk „podróbek” opatrzonych metkami znanych firm odzieżowych i domów mody. Dużą część stanowiły produkty dla dzieci, a więc plecaki czy artykuły szkolne ze znakami towarowymi popularnych wśród najmłodszych marek.

W czynnościach prowadzonych przez funkcjonariuszy wziął udział przedstawiciel pokrzywdzonych firm – specjalista przeszkolony w zakresie rozpoznawania oryginalnych produktów, który jednoznacznie zajął stanowisko co do braku autentyczności zabezpieczonych przedmiotów. Obecnie policja ustala, od jak dawna właściciele sklepów i stoisk zajmowali się sprzedażą „podróbek”, ile z nich sprzedano i jakie straty wyrządzili producentom. Za handel podrobionymi artykułami grozi im kara grzywny i do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Poznaniu, KPP w Turku

ma

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
foto: materiał operacyjny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu2
foto: materiał operacyjny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu3

Podobne artykuły

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama