sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Kapliczkę zniszczyli 15-latkowie

Kapliczkę zniszczyli 15-latkowie
 

Ateiści, zwolennicy Palikota, osoby nie mogące pogodzić się ze Świętem Żołnierzy Wyklętych – internauci prześcigali się w dociekaniach, któż mógł dokonać aktu wandalizmu w miejscowości Czyste. Sprawcami okazało się dwóch nastolatków.

Jak informowała niedawno Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło pomiędzy 2 a 7 marca. W tym przedziale czasu ktoś zniszczył kapliczkę, znajdującą się w miejscowości Czyste w gminie Dobra. Wiadomo było wówczas, iż przy użyciu nieznanego narzędzia tudzież kamienia rozbito figurę Matki Boskiej, a także granitową płytę z wizerunkiem papieża. Straty oszacowano na ok. 1 800 zł. 

reklama

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej. Dzięki ich pracy udało się ustalić, że sprawcami aktu wandalizmu są dwaj 15-letni mieszkańcy gminy Dobra. Nieletni, którzy dopuścili się rzucania kamieniami w kapliczkę i płytę odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Kapliczkę zniszczyli 15-latkowie

Podobne artykuły

Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama