poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piją bez opamiętania i siadają na rowery

Piją bez opamiętania i siadają na rowery - foto: sxc.hu / troubles8
foto: sxc.hu / troubles8 

Od kiedy kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości nie jest już przestępstwem ale ledwie wykroczeniem, wiele osób nie boi się pedałować pod wpływem. Niektórzy osiągają później podczas badania alkomatem imponujące wyniki.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji, na lokalnych trasach nie brakuje osób, które uczestniczą w ruchu drogowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponad 3 promile miał 50-letni rowerzysta z Grabieńca, przyłapany na ul. Zdrojki Lewe w dniu 9 kwietnia. Za kołnierz nie wylewał także 29-latek z Turku, który natrafił na policjantów rankiem w dniu 5 kwietnia. W organizmie mężczyzny znajdowało się prawie 2,2 promila alkoholu. Z kolei 55-letni mieszkaniec Boleszczyna w dniu 8 kwietnia wypił tyle, by jadąc później rowerem mieć w sobie 1,3 promila. Wynik ok. 1,1 promila osiągnął tego samego dnia pewien 34-letni cyklista z Turku. Nieco ponad 1,1 promila miał również 51-latek z Tarnowej, przyłapany w dniu 5 kwietnia.

reklama

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

14 czerw.
Policjantem jest się cały czas, nawet na...

Policjantem jest się cały czas, nawet na urlopie!...

9 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama