piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Czescy motocykliści ukarani mandatami

Czescy motocykliści ukarani mandatami
 

Dywagacje i domysły Internautów, którzy „na oko” próbowali typować winnych, wywołało wczorajsze zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty na drodze wojewódzkiej nr 470. Jak się okazało, tym razem na mandaty zasłużyli kierowcy jednośladów.

W czwartek, przed godz. 17:00 w pobliżu Galewa doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Citroen Xsara Picasso i motocykla. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku jednośladem marki Yamaha podróżował wraz z grupą motocyklistów z Czech 32-letni obywatel tego kraju.

reklama

Z ustaleń przybyłych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierowca Yamahy nagle zauważył, że jadący przed nim pojazd hamuje, a on ma nikłe szanse na uniknięcie zderzenia. By uniknąć bezpośredniego uderzenia w tył pojazdu jadącego przed motocyklem, mężczyzna „położył” swój jednoślad, ale to spowodowało innego rodzaju kolizję, gdyż motocykl siłą rozpędu wpadł pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka Citroena. Gwoli ścisłości należy dodać, że w wyniku zamieszania do rowu wjechał z kolei inny z członków motocyklowej grupy.

Choć zdjęcia z miejsca zajścia wyglądają bardzo zatrważająco, czeski kierowca Yamahy doznał jedynie obrażeń jednej z nóg i został opatrzony w turkowskim szpitalu. Obaj wspomniani motocykliści ukarani zostali mandatami za doprowadzenie do zdarzeń, będących efektami niezachowania należytej odległości od pojazdu poprzedzającego.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

17-09-2020
Wypadek na zaporze: Jechał na jednym kole z...

Wypadek na zaporze: Jechał na jednym kole z...

07-09-2020
Wideo: Motocyklista, pieszy i dziecko w...

Wideo: Motocyklista, pieszy i dziecko w szpitalu po...

06-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama