środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Włamywacze usłyszeli zarzuty

Włamywacze usłyszeli zarzuty
 

Policjanci z Komisariatu Policji  w Dobrej oraz Wydziału Kryminalnego KPP w Turku zatrzymali dwóch sprawców włamań. Młodzi mężczyźni okradali niezamieszkałe domy oraz garaże na terenie gminy Dobra. Sprawcy usłyszeli łącznie 5 zarzutów popełnienia przestępstw. Grozi im do 10 lat wiezienia.

W okresie od grudnia 2013 roku do stycznia  odnotowano kilka włamań w miejscowości Kościanki, Tokary Pierwsze i Żdżary. Z niezamieszkałych domów i garażu ginęły elektronarzędzia, pilarki spalinowe, sprzęt RTV, rowery, osprzęt maszyn rolniczych, przewody elektryczne oraz elementy instalacji centralnego ogrzewania Szacuje się, że straty, jakie ponieśli właściciele tychże posesji to kwota, co najmniej 9.000 złotych.  Pozyskane informacje i analiza wszystkich zaistniałych zdarzeń doprowadziła do zatrzymania włamywaczy. Okazali się nimi dwaj  mężczyźni w wieku 18 i 27 lat. Jeden z nich to mieszkaniec Milejowa. Drugi ze sprawców pochodzi z Małgowa. Amatorzy cudzej własności usłyszeli łącznie 5 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Za włamania grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

reklama

Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

z dzisiaj
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama