sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Włamywacze usłyszeli zarzuty

Włamywacze usłyszeli zarzuty
 

Policjanci z Komisariatu Policji  w Dobrej oraz Wydziału Kryminalnego KPP w Turku zatrzymali dwóch sprawców włamań. Młodzi mężczyźni okradali niezamieszkałe domy oraz garaże na terenie gminy Dobra. Sprawcy usłyszeli łącznie 5 zarzutów popełnienia przestępstw. Grozi im do 10 lat wiezienia.

W okresie od grudnia 2013 roku do stycznia  odnotowano kilka włamań w miejscowości Kościanki, Tokary Pierwsze i Żdżary. Z niezamieszkałych domów i garażu ginęły elektronarzędzia, pilarki spalinowe, sprzęt RTV, rowery, osprzęt maszyn rolniczych, przewody elektryczne oraz elementy instalacji centralnego ogrzewania Szacuje się, że straty, jakie ponieśli właściciele tychże posesji to kwota, co najmniej 9.000 złotych.  Pozyskane informacje i analiza wszystkich zaistniałych zdarzeń doprowadziła do zatrzymania włamywaczy. Okazali się nimi dwaj  mężczyźni w wieku 18 i 27 lat. Jeden z nich to mieszkaniec Milejowa. Drugi ze sprawców pochodzi z Małgowa. Amatorzy cudzej własności usłyszeli łącznie 5 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Za włamania grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

reklama

Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama