poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Policja zaprasza mieszkańców Turku na konsultacje w sprawie Mapy zagrożeń

Policja zaprasza mieszkańców Turku na konsultacje w sprawie Mapy zagrożeń
 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zapraszają mieszkańców Turku konsultacje społeczne, dotyczące tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkania odbędą się w dniach 23-24  lutego br. o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Turku. Mapa ma obrazować mieszkańcom informacje dotyczące zagrożeń i przestępczości  występującej w ich najbliższym otoczeniu.

Do podstawowych potrzeb każdego mieszkańca należy poczucie bezpieczeństwa. Większość osób nie posiada szczegółowych informacji dotyczących skali i rodzaju przestępczości, czy też nie jest świadoma zagrożeń występujących w powiecie, mieście, gminie czy dzielnicy. Powszechnie więc bazuje się na własnych spostrzeżeniach, doświadczeniach, a także opiniach innych osób lub doniesieniach medialnych.

reklama

Już w najbliższym czasie powstanie „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Będzie to narzędzie, które pozwoli przedstawić mieszkańcom  kraju, województwa, a przede wszystkim społeczności lokalnej w sposób rzetelny i czytelny:
– skalę i rodzaj zagrożeń już dostrzeżonych i zarejestrowanych przez służby współodpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny (na terenie powiatu, miasta, gminy czy dzielnicy),
- zagrożenia dostrzeżone przez obywateli,
- prognozy zagrożeń, również takie które mogą wystąpić w związku z organizacją różnych „imprez”.
 
Powyższe treści prezentowane będą zarówno w formie graficznej (mapa) jak i tekstowej, w specjalnie stworzonych zakładkach na internetowych stronach policyjnych.
 
W tworzeniu mapy zagrożeń niezbędna jest opinia lokalnej społeczności. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zapraszają  mieszkańców  Turku  do udziału w konsultacjach społecznych.
 
 W przypadku braku możliwości skorzystania z osobistego uczestnictwa w konsultacjach wszelkie informacje, opinie, spostrzeżenia można przesyłać do Komendy Powiatowej  Policji w Turku drogą mailową na adres: rzecznik@turek.policja.gov.pl.

Terminarz spotkań konsultacyjnych:

			

Miejsce spotkania

reklama

Adres

Data i godzina

Osiedle nr 1,2,3,4

Komenda Powiatowa Policji w Turku

Turek ul. Legionów Polskich 3

23 luty 2016r godz.10.00

Osiedle nr 5,6,7,8

Komenda Powiatowa Policji w Turku

Turek ul. Legionów Polskich 3

24 luty 2016r

godz.10.00

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama